Nowy sposób na walkę ze związkowcami - pozew o ochronę dóbr osobistych

autor: Tomasz Zalewski07.09.2012, 06:55; Aktualizacja: 07.09.2012, 07:49
Działacze znają kodeks pracy, ale prawo cywilne już nie bardzo.

Działacze znają kodeks pracy, ale prawo cywilne już nie bardzo.źródło: ShutterStock

Pracodawcy jak ognia boją się protestów. Szukają więc sposobów ich ograniczenia. Skuteczną metodą okazują się pozwy o ochronę dóbr osobistych. Związkowcy uważają, że to próba zamknięcia im ust. Firmy – że w przypadku niewybrednych pomówień obowiązuje zasada „zero tolerancji”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • rover(2012-09-09 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe gdzie pan skończysz ze swoją filozofią panie K.
    Jeżeli nie będziemy się trzymać razem to okradną nas z tego co jeszcze zostało. Będziesz pan zaiwaniał do 80 roku życia za 1200zł na umowie śmieciowej.

    Odpowiedz
  • Qwerty(2012-09-10 23:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do rover:
    Ciebie to juz okradli, z tego co nie przepiles.

    Odpowiedz
  • K(2012-09-13 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    do rover: o mnie się nie martw ja to przerabiałem w latach 80 i nie dam się nabrać! Wtedy na plecach robotników dorwali się do władzy pseudo politycy i pokłosie tego mamy dzisiaj, a związki zawodowe najsilniejszych grup społecznych wywalczyły dla swoich przywileje reszta zakładów upadła lub została sprywatyzowana po chamsku i ludzie zostali bez perspektyw! A do tego koryta jeśli teraz przy nim nie jesteś nie masz szans się dorwać.

    Odpowiedz
  • Witold(2012-09-07 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Zwiazkowcy przyzwyczaili sie, ze prawo ich nie dotyczy i uwazaja, jak pani Elwira z LOT, ze akcja protestacyjna moze byc bezprawna. Podobnie jak palenie opon na ulicach, kazde naruszenie prawa powino byc scigane. Nie ma miejsca dla "świętych krów" ze zwiazkow zawodowych.

    Odpowiedz
  • normalność(2012-09-07 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    prawo jest nie dla Obywateli, a dla władzy. Dlatego chcesz mieć Szwajcarię w Polsce poprzyj czynnie partie >db.org.pl< doprowadzimy do normalności w tym zakresie zapisywać się i popierać tą strukturę samo nic się nie zrobi.

    Odpowiedz
  • K(2012-09-07 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    Związkowcy dbają tylko o własny tyłek bo w małych firmach nie ma mowy aby istniały kodeks pracy też! Do 2 nie chcę Szwajcarii a godziwe wynagrodzenie a tego te darmozjady mi nie zagwarantują a tylko swoimi strajkami paraliżują życie ludziom ciężko pracującym na kawałek chleba bo Ci na górze mają to gdzieś.Zresztą widać gdzie są przywileje i dodatki!

    Odpowiedz
  • Texas(2013-06-07 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jakimi idiotami są ludzie, którzy myślą ,że pracodawca do dobry wujek. Oskarżając związkowców, tych uczciwych pracujących dla pasji dają tylko dowód ,że są mało inteligentni i nie myślą o własnej przyszłości..

    Odpowiedz