Po fali powrotów z zagranicy Polacy znowu wyjeżdżają. Tym razem na stałe

14.08.2012, 08:00; Aktualizacja: 14.08.2012, 08:17
Za granicą osiedlają się najczęściej młodzi, przedsiębiorczy i dobrze wykształceni Polacy.

Za granicą osiedlają się najczęściej młodzi, przedsiębiorczy i dobrze wykształceni Polacy.źródło: ShutterStock

Po fali powrotów do kraju z emigracji, Polacy ponownie decydują się na życie za granicą. Jednak tym razem nie są to wyjazdy na kilka miesięcy, ale na stałe - czytamy w "Rzeczpospolitej'.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • EMERYT(2012-08-22 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    CO ZA DURNIE GLOSUJE JESZCZE NA TYCH RZĄDZĄCYCH OSZUSTOW ?

    Odpowiedz
  • wtf?(2012-08-14 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    do osoby z komentarza na 7: to m. in. z powodu takich (niestety) rodaków, młodzi Polacy wyjeżdżają z Polski - nikt nie chce słuchać o jakichś bzdurach z rozliczaniem; że niby czerwoni to, fioletowi tamto, granatowi co innego... Młodzi mają to serdecznie w d... Chcą żyć normalnie, a nie taplać się w błocie czyichś kompleksów, zwanych szumnie polityką

    Odpowiedz
  • PO.gonic obecny antyanrodowy rzad bandytow !(2012-08-14 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    Naiwni wyjezdzaja z kraju na tulaczke PO unijnym Euro-Kolchozie,a obca agentura z mocodawcami obecnego antynarodowego rzadu PO,SLD(PZPR),PSL(prostytutka PRL),RuchaczamiPalikotowni wynaradawiaja Polske.Polacy,zwlaszcza mlodzi zamiast naiwnie wyjezdzac na tulaczke powinni sie zorganizowac i obecny rzad czerwonych i PObarwionych bandytow wygonic na tulaczke,wczesniej dokonac rozliczen,najsurowsze wyroki,nawet POwieszenie na szubienicach.To bandyci obecnego rzadu powinni sie tulac,a Polacy zostac i umacniac sie w Ojczyznie,bo gdy bedzie zlikwidowana to i za granicami nie beda miec szacunku ale kopniaki PO du.pach !
    Obcy nie zrobia za nas porzadku ze sprzedawczykami i likwidatorami POlski !
    To my musimy rozliczyc zdr,ajcow POlski i w kajdany skuc,zapedzic do roboty az wyzdychaja.To my powinnismy nachodzic w kilku biura POslow (oslow) i dawac nasze zadania,za kilka dni wracac do biur POslow (oslow) co zalatwili z naszymi zadaniami,jesli nic to w kilku zamkanc drzwi biur,siedzib i nie wpucic POslow (oslow) ale wygnac na ulice i PO lbach zatluc.Inni by sie bali wiecej niszczyc Ojczyzne.To nie Narod powinien sie blakac PO obcych ale obecny rzad bandytwo !
    Ludzie to takie proste ale trzeba chciec.Nie lekajcie sie,oni poza propaganda POglupiania sa bezslini ! My decyduejmy,a oni sa sluzacymi,a jesli nie zluza to gonic z Polski,oderac nawet obywatelstwo,bo oni dokonuja celowo i swiadomie niszczenia i likwidacji Panstwa Polskiego za ju.daszowe eurosrebrniki !

    Odpowiedz
  • adam(2012-08-14 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dobrze dla tych krajów. Wszak to, że w Polsce jest jak jest, to wina obywateli tego kraju, gdyż to oni wybierają sobie rządzących. Wniosek z tego jeden. Ten naród to naród idiotów, w związku z tym gdy w jakimś kraju pojawi ich się zbyt wielu, państwo takie czeka to samo co Polskę. Polacy siedźcie w domach i nie psujcie bardziej normalnych krajów.

    Z pewnością zbyt bystrzy to nie opuszczają kraju(co potwierdzają moją obserwację), bo bystrzacha poradzi sobie wszędzie i nie musi wyjeżdżać. Więc emigrują raczej miernoty lub wyjątkowe bystrzachy, którym znudziło się kopanie z koniem.

    Odpowiedz
  • ivonn(2012-08-14 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Kaya, nie radzę. chyba ze ktoś znajomy pracę ci załatwi. Inaczej pracy nie znajdziesz, no może w Warszawie. Druga kwestia to zarobki max 1800 zł na rękę, to juz b.dobra płaca.

    Odpowiedz
  • Zielona Wyspa(2012-08-14 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Taka jest prawda, niestety.

    Odpowiedz
  • Kaya(2012-08-14 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ja sie zastanawiam nad powrotem do kraju, gdzie mam wlasne M i nie jestem obca dla wszystkich. Od 2 lat mieszkam w UK za rok mam zamiar wrocic ale jak patrze na sytuacje finansowa przyjaciol to mi sie odechciewa calego tego powrotu.

    Odpowiedz
  • as(2012-08-14 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    wreszcie wiarygodny artykuł

    Odpowiedz