Resort sprawiedliwości ma listę około 100 kolejnych profesji do deregulacji. Nie uniknie oporu wielu branż - informuje "Puls Biznesu".

Nie słabnie deregulacyjny zapał ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Mimo że Rada Ministrów nie przyjęła jeszcze jego pierwszej transzy 49 otwieranych zawodów, to resort ma już prawie gotowy projekt drugiej listy deregulacyjnej.

"Druga lista zawodów, do których chcemy ułatwić dostęp, może liczyć od 80 do 100 pozycji. Finiszujemy z pracami nad projektem. Jego prezentacja ma nastąpić za 2 tygodnie" - mówi Patrycja Loose, rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości.

Reklama

Znowu spokoju nie będą mieć maklerzy giełdowi. Deregulacja ma polegać m.in. na zniesieniu egzaminu maklerskiego. Łatwiej ma być też kandydatom na doradców podatkowych. Ministerstwo chce m.in., aby egzamin nie obejmował zakresu wiedzy z przedmiotów, które kandydat zdał na studiach.

"Możemy spodziewać się zmian, może poważnych, ale raczej nie rewolucji. Powstrzymajmy się od spekulacji i poczekajmy na projekt" - mówi Tomasz Michalik, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.