Po raz kolejny Polska znalazła się w ścisłej czołówce krajów z najniższym wskaźnikiem bezrobocia w całej Unii Europejskiej; te doniesienia pokazują, że sytuacja na naszym rynku pracy jest stabilna - powiedziała PAP szefowa MRiPS Marlena Maląg, komentując najnowsze dane Eurostatu.

Według danych Eurostatu, stopa bezrobocia w Polsce we wrześniu wyniosła – tak jak w miesiącu poprzednim – 3,1 proc. W tym samym czasie liczba bezrobotnych spadła natomiast z 529 tys. do 525 tys. Przeciętna stopa bezrobocia w krajach Unii Europejskiej wyniosła we wrześniu br. 7,5 proc. Tak samo było w miesiącu poprzednim.

"Po raz kolejny Polska znalazła się w ścisłej czołówce krajów z najniższym wskaźnikiem bezrobocia w całej Unii Europejskiej. Lepiej od nas, tak jak w miesiącach poprzednich, wypadły tylko Czechy. Doniesienia te pozwalają nam na umiarkowany optymizm, bo pokazują, że sytuacja na rynku pracy w naszym kraju jest stabilna. Eurostat to potwierdza" – oceniła dla PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa MRiPS podkreśliła, że najnowsze informacje na temat bezrobocia w Polsce i Unii Europejskiej najlepiej dowodzą, że podejmowane przez rząd działania służące wspieraniu polskiej gospodarki, przedsiębiorców i ochronie miejsc pracy są skuteczne.

Reklama

"Uratowane miejsca pracy to poczucie bezpieczeństwa polskich rodzin, a na tym nam dzisiaj szczególnie zależy" – dodała Maląg.