statystyki

Od marca służba cywilna bez swojej rady

autor: Artur Radwan16.07.2020, 16:00
Nasi rozmówcy przyznają, że przejawy lekceważenia wobec służby cywilnej wykazywały też poprzednie ekipy rządowe

Nasi rozmówcy przyznają, że przejawy lekceważenia wobec służby cywilnej wykazywały też poprzednie ekipy rządoweźródło: ShutterStock

Choć kadencja obecnej wygasła w marcu, wciąż nie powołano Rady Służby Publicznej na kolejne cztery lata. Eksperci przekonują, że to wyraz lekceważenia rządowych urzędników przez kolejnego już premiera.

W styczniu 2016 r. zlikwidowane zostały konkursy na stanowiska dyrektorskie w urzędach wojewódzkich, ministerstwach i innych instytucjach rządowych. Przy tej okazji zdecydowano też o likwidacji Rady Służby Cywilnej – jej miejsce zajęła Rada Służby Publicznej, w składzie od siedmiu do dziewięciu osób. Wśród ekspertów zasiadają profesorowie, ale też przedstawiciele poszczególnych partii. Do zakresu obowiązków rady (podobnie jak jej poprzedniczki) należy opiniowanie i doradzanie premierowi.

– Od marca br. proszę pana premiera, aby wyznaczył nowy skład rady, bo dotychczasowa kadencja się skończyła. Niestety, nie mam żadnej odpowiedzi w tej sprawie – mówi Tadeusz Woźniak, przewodniczący Rady Służby Publicznej.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Ważni są Górnicy, Policjanci, Sędziowie, i inni(2020-07-17 21:07) Zgłoś naruszenie 18

    A takie nic jak SC wali wszystkich naokoło. To SLD zrobiło zamieszanie w głowach i chciało tworzyć etos SC i kategorie urzędnicze. a każdy wie że to Lewackie wydumki były.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane