statystyki

Dodatki dla doświadczonych mundurowych będą później niż zapowiadano

autor: Paulina Szewioła09.07.2020, 08:52; Aktualizacja: 09.07.2020, 09:46
Pierwotnie termin wejścia w życie nowych przepisów zaplanowano na lipiec, ale w wersji projektu przyjętej przez rząd pojawiła się już data sierpniowa. Teraz okazuje się, że ona również stoi pod znakiem zapytania.

Pierwotnie termin wejścia w życie nowych przepisów zaplanowano na lipiec, ale w wersji projektu przyjętej przez rząd pojawiła się już data sierpniowa. Teraz okazuje się, że ona również stoi pod znakiem zapytania.źródło: ShutterStock

Od 1 sierpnia miały wejść w życie przepisy przewidujące atrakcyjne dopłaty dla funkcjonariuszy z najdłuższym stażem, którzy zamiast przechodzić na emeryturę, zostaną w służbie. Ta data jest już raczej nierealna.

Prace nad projektem ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego ds. wewnętrznych oraz Służby Więziennej, który przewiduje m.in. wprowadzenie wspomnianego świadczenia motywacyjnego, toczą się od marca br.

Zgodnie z zaproponowanymi w nim regulacjami funkcjonariusze pozostający w służbie i mający wysługę powyżej 25 lat będą mogli liczyć na 1,5 tys. zł miesięcznie, a o stażu powyżej 28 lat i 6 miesięcy – 2,5 tys. zł miesięcznie. Dodatek byłby przyznawany zamiast emerytury osobom, które uzyskały pozytywną opinię oraz przeciwko którym nie toczy się postępowanie karne ani dyscyplinarne oraz które nie zostały ukarane karą dyscyplinarną (przed jej zatarciem) ani skazane wyrokiem sądu przez okres roku (od dnia uprawomocnienia się orzeczenia).


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Niech(2020-07-13 15:22) Zgłoś naruszenie 20

  najpierw oddadzą emerytury i renty, które bezprawnie zabrali byłym żołnierzom, policjantom oraz wdowom i sierotom po nich.

  Odpowiedz
 • s_ceptyk(2020-07-10 14:49) Zgłoś naruszenie 20

  Obiecanki, cacanki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Weteran-pułkownik(2020-07-09 11:21) Zgłoś naruszenie 10

  Drodzy Funkcjonariusze Te dodatki - to nigdy "nie wejdą w życie" - to tylko była kiełbasa wyborcza i propagandowa. Pomyślcie - dużo łatwiej rządzić młodymi i niedoświadczonymi funkcjonariuszami. Można im płacić mniej, a i tak będą wykonywać wszystko co polecimy. Ponadto nikt się nie sprzeciwi bo ma dużo do emerytury, bo jak coś to się niepokornego na niższy etat spuści.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane