statystyki

Wsparcie dla bezrobotnych 50+ pomaga pracodawcom

autor: Oskar Sobolewski25.06.2020, 17:00
praca

pracaźródło: ShutterStock

Wiele firm szuka rozwiązań, dzięki którym mogłyby uzyskać wsparcie finansowe i stworzyć nowe miejsca pracy. Firmy – szczególnie te, które z powodu epidemii były zmuszone zwolnić część załogi, a teraz zdecydują się na tworzenie nowych miejsc pracy – mogą skorzystać ze środków przygotowanych na wsparcie bezrobotnych w wieku 50+.

Pracodawcy, którzy zatrudnią takie osoby, mogą liczyć na dofinansowanie ich wynagrodzenia. Ponieważ dopłata nie może być wyższa niż 50 proc. minimalnego wynagrodzenia, w tym roku pomoc nie przekroczy 1300 zł. Jej wysokość jest jednak wprost zawieszona na minimalnym wynagrodzeniu, co oznacza, że wraz z jego wzrostem w kolejnych latach dopłata również będzie rosła.

Dofinansowanie wynagrodzenia przysługuje przez 12 miesięcy w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 50 lat, a nie ukończył 60. roku życia, lub przez 24 miesiące w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 60 lat. Obowiązkiem pracodawcy, który zdecyduje się zatrudnić osobę bezrobotną, będzie utrzymanie utworzonego dla niego miejsca pracy przez wskazany okres plus dodatkowe sześć miesięcy w przypadku osób 50+ i dodatkowe 12 miesięcy w przypadku osób 60+.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Inspektor Pracy(2020-06-26 11:32) Zgłoś naruszenie 30

    jakie wsparcie --chyba Ich kosztem dla pracodawców. Niezgodnie z Konstytucja która zabrania dzielić ze względu na wiek mają Oni niższe wynagrodzenia chorobowe i zasiłki. Co Na to Solidarność.-od lat tak jest.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gran(2020-06-27 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    skoro tak jest od lat, to dlaczego poprzedni rząd tego nie poprawił przez 8 lat sprawowania władzy ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane