statystyki

Rząd chce zatrzymać doświadczonych funkcjonariuszy. Od 1 sierpnia atrakcyjne dopłaty

autor: Paulina Szewioła10.06.2020, 07:34; Aktualizacja: 10.06.2020, 08:47
Zaproponowane rozwiązanie sprowadza się do tego, aby funkcjonariusze (policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej) z wysługą powyżej 25 lat mogli otrzymać dodatek motywacyjny w wysokości 1,5 tys. zł miesięcznie, a ci będący w służbie powyżej 28 lat i 6 miesięcy – 2,5 tys. zł miesięcznie

Zaproponowane rozwiązanie sprowadza się do tego, aby funkcjonariusze (policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej) z wysługą powyżej 25 lat mogli otrzymać dodatek motywacyjny w wysokości 1,5 tys. zł miesięcznie, a ci będący w służbie powyżej 28 lat i 6 miesięcy – 2,5 tys. zł miesięcznieźródło: ShutterStock

Od 1 sierpnia funkcjonariusze z najdłuższym stażem będą mogli liczyć na atrakcyjne dopłaty – jeżeli zamiast przechodzić na emeryturę, zostaną w służbie. Wynika to z projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego ds. wewnętrznych oraz Służby Więziennej, który wczoraj przyjął rząd.

Zaproponowane rozwiązanie sprowadza się do tego, aby funkcjonariusze (policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej) z wysługą powyżej 25 lat mogli otrzymać dodatek motywacyjny w wysokości 1,5 tys. zł miesięcznie, a ci będący w służbie powyżej 28 lat i 6 miesięcy – 2,5 tys. zł miesięcznie.

Byłby on przyznawany zamiast emerytury osobom, które uzyskały pozytywną opinię oraz przeciwko którym nie toczy się postępowanie karne lub dyscyplinarne ani nie zostały ukarane karą dyscyplinarną (przed jej zatarciem) czy skazane wyrokiem sądu przez okres roku (od dnia uprawomocnienia się orzeczenia).


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • jusew(2020-06-10 09:52) Zgłoś naruszenie 293

    Mają być dodatki po 1500zł i 2500zł. Ja od dwóch lat proszę się o wzrost dodatku o 150zł. Mam 21 lat służby i nic. Śmiech na sali.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Klawisz(2020-06-10 17:41) Zgłoś naruszenie 282

    Będzie to kasa dla tych co mają najwięcej. Dla dyrektorów kierowników i administracji. Ciekawe ilu jest funkcjonariuszy na pierwszej linii którzy mają ponad 25 lat służby. Rząd niech zatrzyma tych co mają po 15 lat bo ci którzy przychodzą teraz nie mają pojęcia o czymkolwiek. Za 15 lat firmy ochroniarskie będą nas chroniły bo nie będzie już komu tego robić z takim podejsciem

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Leon(2020-06-10 16:14) Zgłoś naruszenie 211

    A ciekawe ilu jest z tym stażem powyżej 25 lat. Przecież wszyscy wiedza ze to dla kierowników i dyrektorów. Jeszcze trochę a te dziadki będą musieli się wziąłby za robotę.

    Odpowiedz
  • Psiak(2020-06-10 17:54) Zgłoś naruszenie 161

    Nie było takiego postulatu podczas protestu "sierżantów" w 2018 roku! Związkowcy zrobiły to głównie dla siebie a sierżant dalej będzie robił mając dodatek w wysokości 200-300 zł!!!

    Odpowiedz
  • zomo(2020-06-11 14:44) Zgłoś naruszenie 143

    Polacy mają już dość tych milicyjnych zamaskowanych psychopatów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Smutas(2020-06-10 21:28) Zgłoś naruszenie 110

    Tak jak z premiami za Covid, dostali wszyscy którzy nic nie robili. A pozostali mogą sobie tylko poczytać jakie kwoty ich ominęły. Po dzisiejszych wiadomościach RMF FM straciłem ostatnie resztki szacunku dla tych władz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Olo(2020-06-11 13:10) Zgłoś naruszenie 92

    Robią z nas idiotów.Za służbę podczas Covid liniowi dostali jednorazowo po tys.zl brutto, a kilkuset osób z kierownictwa w całym kraju po 500 zł.dodatku stałego.Za co ? przecież oni nic nie robili, nie narażali się.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stary Pies(2020-06-12 07:08) Zgłoś naruszenie 81

    Takie dodatki NIE SPOWODUJA, że policjanci pozostaną w służbie. Po 25 latach służby na pierwszej linii KAZY normalny Pies uliczny woli iść na emeryturę i nie szarpać sobie dalej nerwów. Poza tym po pójściu do jakiej kolwiek pracy zarobi się więcej niż wynosi ten dodatek, AMEN.

    Odpowiedz
  • To już wyciąganie królika z kapelusza ... .(2020-06-10 17:43) Zgłoś naruszenie 81

    Początek KOŃCA bo wiedzą, że … jak PSY wiernie służyli PIS-Bolszewikom i jak PSÓW ich UBIJĄ … .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pracuś(2020-06-11 03:36) Zgłoś naruszenie 70

    Może inne zawody też otrzymają dodatki.Ja pracuję już 40 lat to jaki dostanę dodatek.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Róża Malawska(2020-06-11 20:45) Zgłoś naruszenie 612

    Kraj w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela, to kraj policyjny...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Zibi(2020-06-11 20:51) Zgłoś naruszenie 60

    A co z 15a ten postulat był w 2018r

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pol(2020-06-11 23:01) Zgłoś naruszenie 50

    Zobaczcie, jak szybko można przepchnąć dodatek dla swoich, żeby dalej Nas czarowali, że będzie dobrze ... A postulaty z 2018, które są dla Nas, krążą po orbicie. To jak Nas zrobili, to jest mistrzostwo świata. Znowu wygrali. 15a nie jest dla nich, więc po co mają się starać. Jak mają walczyć o nasze sprawy, to pękają ze śmichu. Jakie to motywujące, przepracuję jeszcze 12 lat i może dostanę ekstra kasę. Powodzenia.

    Odpowiedz
  • Bd(2020-06-11 19:11) Zgłoś naruszenie 30

    Podejrzewam,że funkcjonariusze zaczną chorować

    Odpowiedz
  • GG(2020-06-11 15:38) Zgłoś naruszenie 311

    A doświadczonemu nauczycielowi dyplomowanemu z 25 letnim stażem pensja 3000zł.... Na dobrych policjantach pisowi zależy, ale na dobrych nauczycielach już nie. Dlaczego? Pozostawiam do własnych przemyśleń.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 21 lat służby i 5 cywila(2020-06-10 19:46) Zgłoś naruszenie 31

    Czyli pozostali będą mogli odsapnąć a ci 25 lat i więcej wezmą część pracy na siebie. To ja już parzę kawę.

    Odpowiedz
  • Nic nie jest przesądzone(2020-06-10 18:32) Zgłoś naruszenie 22

    Jak kasa Państwa będzie świecić pustką... chyba że pojawi się cud...czyli szczepionka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracuś(2020-06-12 09:36) Zgłoś naruszenie 20

    Po co dodatek po 25 latach.Zmienić prawo że emeryturę otrzymuje sie po 25 latach służby i sprawa rozwiązana.inne zawody muszą pracować 40 lat i więcej żeby przejść na emkę a tu dodatkowe profity.chyba za wzorową służbę wokół domku prezesa.

    Odpowiedz
  • Obywatel ,polski.(2020-06-14 09:48) Zgłoś naruszenie 20

    W ogóle ,państwo ,polskie od 2015 roku stoi ,na głowie ,zostało stworzone ,przez ugrupowanie ,pis-ie , państwem policyjnym ,a nauczyciele , pielęgniarki , ratownicy medyczni ,muszą pracować za marne grosze i posłom i ministrom ,ze strony pis-u ,się należy , tak , krzyczała , była premier Szydło ,no i oczywiście i przede wszystkim , tym z KK , cynikom , oszustom i hipokrytą ,się należy ,a ciemny lud ma tyrać za marne grosze, gdzie te mieszkania dla młodych ,jak mówiła Szydło , Morawiecki ,Duda i Kaczyński ,GDZIE.?!

    Odpowiedz
  • Czy nie warto zadbać też o doświadczonych ?(2020-06-15 09:59) Zgłoś naruszenie 10

    A w SKW ,AW, ABW czy SWW nie ma doświadczonych funkcjonariuszy - ci mogą odchodzić bo są nie potrzebni ??? Czy nie warto zadbać też o doświadczonych z wywiadu lub kontrwywiadu ?

    Odpowiedz