statystyki

Szkoleniowcy będą ostro ciąć zatrudnienie

autor: Patrycja Otto26.03.2020, 08:50; Aktualizacja: 26.03.2020, 09:07
PIFS uważa za konieczne zwiększenie wsparcia dla samozatrudnionych i mikrofirm

PIFS uważa za konieczne zwiększenie wsparcia dla samozatrudnionych i mikrofirmźródło: Materiały Prasowe

To kolejna branża mocno dotknięta przez koronawirusa. Zamówienia są odwoływane, a o nowe jest bardzo trudno.

70 tys. działających w Polsce firm szkoleniowych daje zatrudnienie łącznie 100 tys. osób. Do tego dochodzą dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy współpracowników. Z powodu epidemii koronawirusa wiele z firm musiało zaprzestać świadczenia usług. 43 proc. przedsiębiorców z branży zgłasza problem z wypłaceniem pensji. Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych, 84 proc. firm spodziewa się anulowania zamówień. Tyle samo mówi o utrudnieniach w pozyskaniu nowych. 55 proc. firm widzi opóźnienia w płatnościach za już zrealizowane usługi. Duża część spodziewa się całkowitej utraty dochodów. Efekt: 33 proc. przedsiębiorców z branży przewiduje redukcję zatrudnienia.

– Muszę zapłacić podatek VAT, w przyszłym tygodniu pensje. A od kilkunastu dni nie świadczymy usług. Dlatego nie wykluczam dalszych cięć w zatrudnieniu. Już musieliśmy wstrzymać współpracę z trenerami, których mamy około 30. Nie doszło bowiem do realizacji kilkunastu projektów. Oprócz tego zatrudniamy 12 osób w biurze. Miałam przyjąć dwie dodatkowe. W ostatniej chwili odmówiłam – mówi Marzena Sawicka z Hillway Traning & Consulting. Dodaje, że by przetrwać do następnego sezonu żniw w branży, czyli okresu od września do grudnia, potrzebuje 1,5 mln zł. Bez zleceń takich pieniędzy nie będzie.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane