Polacy wracają do Polski. Pierwsze takie dane o emigracji od 30 lat

autor: Karolina Nowakowska20.11.2019, 11:40; Aktualizacja: 03.12.2019, 10:47
emigracja, walizki, podróż

Najwięcej emigrantów z Polski ubyło w Wielkiej Brytanii – aż 98 tys.źródło: ShutterStock

Po raz pierwszy od 30 lat spadła liczba Polaków żyjących poza granicami kraju – pokazują najnowsze dane GUS. Czy można mówić o odwróceniu trendów? Eksperci studzą emocje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Marek(2020-01-23 11:57) Zgłoś naruszenie 61

    Dajcie spokój cudze chwalicie swego nie znacie,mieszkam w UK od 15 lat,co to teraz jest to wielkie bagno,może zarobi się więcej ale jakie to życie od rana do wieczora w pracy bo z jednej pracy ledwo się przędzie,mieszkania strasznie drogie,podatki council tax,i jeszcze bez rodziny i znajomych,i ta pogoda,ciągle depresja,masę tabletek. I traktowanie ludzi z polski jak ludzi drugiej klasy.Może nie zarabiacie kokosów ale macie rodzinę,znajomych,wasze miejsca gdzie się wychowaliście,po przyjedzie tutaj nie macie nic.A pieniędzy do grobu nie weżniecie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KG(2020-01-12 21:48) Zgłoś naruszenie 62

    Ciekawi mnie kto tu komentuje, bo niezbyt miłe te komentarze w stronę wracających. Ja wróciłam po 5 latach i wreszcie mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa. Mam fajną pracę, myślę o swoim biznesie, kraj jest piękny i ciągle się rozwija. Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ANTYGŁUPEK(2019-12-01 18:29) Zgłoś naruszenie 78

    I PO CO CI LUDZIE TU WRACAJĄ?? DO TEGO DURNEGO GRAJDOŁU, TU NAJLEPIEJ BIZNESY ROBI SIĘ KANCIARZOM I OSZUSTOM, DO POLITYKI IDĄ: KRĘTACZE I CWANIAKI, EMPATIA I UCZCIWOŚĆ, TO NIE CNOTY W CENIE!!PO ZA TYM: RASIZM, HOMOFOBIA, FANATYZM RELIGIJNY!!!POLAK NAJLEPIEJ CZUJE SIĘ W SWOIM SOSIE, TO PEWNE!!BARDZO SWOICH LUBIMY USPRAWIEDLIWIAĆ, NO I JESZCZE CIĄGLE NAS WSZYSCY PRZEŚLADUJĄ!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pollll(2019-11-29 15:36) Zgłoś naruszenie 13

    holandia zyskuje na popularnosci bo mozna dobrze zarobic a agencje w przeciwenstwie do innych krajow daja tez gdzie mieszkac

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nikt, nigdzie(2019-11-27 22:54) Zgłoś naruszenie 12

    Miałem coś napisać, ale stwierdziłem, że dla mnie będzie lepiej jak tego nie zrobię. Po co mam sobie na głowę ściągać konkurencję?

    Odpowiedz
  • patriota (2019-11-26 13:12) Zgłoś naruszenie 31

    Wracajcie do tego burdelu,będzie nas więcej.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-11-26 10:58) Zgłoś naruszenie 15

    Polacy wracajcie -złoto z Anglii już tu jest--Polska niby sprowadziła złoto z Anglii ale to nie jest prawda -to złoto sprowadzili z AmberGold tylko, że się nie przyznają

    Odpowiedz