Urzędnicy chcą powrotu konkursów w administracji

autor: Artur Radwan11.09.2019, 09:00; Aktualizacja: 11.09.2019, 09:12
119 tys. osób jest w korpusie służby cywilnej

119 tys. osób jest w korpusie służby cywilnejźródło: ShutterStock

Absolwenci KSAP przygotowują projekt rekomendacji zmian w służbie cywilnej. Chcą m.in. dwuetapowego konkursu na stanowiska kierownicze

Koalicja Obywatelska (KO) zapowiada, że jeśli wygra wybory, skupi się na odkręcaniu tego, co wprowadził PiS. – Chcemy, aby służba cywilna ponownie stała się neutralna politycznie i profesjonalna. W tym celu zlikwidujemy powołania, które dają możliwość zatrudnienia osób z klucza partyjnego. Przywrócimy konkursy i będziemy się starali, aby nabory był maksymalnie przejrzyste i uproszczone – zapowiada Mariusz Witczak, poseł PO i były członek Rady Służby Cywilnej, a także osoba namaszczana na szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dodaje, że KO opracuje też jednolite zasady zatrudnienia i wynagradzania dla całej administracji.

Doraźne cele rządzących


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • koper(2019-09-11 12:44) Zgłoś naruszenie 2111

    Koalicja Obywatelska lepiej niech się już służbą cywilną nie zajmuje. W ciągu 8 lat rządów rozwalili służbę cywilną zamrażając pensje i grożąc zwolnieniami (słynne 10%). Ludzie zaczęli odchodzić z urzędów, wakaty coraz ciężej było zapełniać. Co zniszczyli tego się szybko nie odbuduje. SC wymaga reform, ale KO w tym zakresie utraciła całkowicie wiarygodność.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • A(2019-09-11 15:02) Zgłoś naruszenie 163

    od 2008 r. nie było podwyżek i totalne zamrożenie, gdzie wtedy byli obrońcy administracji?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pwvlo(2019-09-11 16:14) Zgłoś naruszenie 84

    co absolwenci KSAP wiedzą o pracy w terenie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • janek(2019-09-11 18:34) Zgłoś naruszenie 71

    Niestety ale KSAP to przeżytek w dzisiejszych czasach.

    Odpowiedz
  • A po co????(2019-09-11 18:41) Zgłoś naruszenie 21

    Nie lepszy kompetentny Polityk?

    Odpowiedz
  • m(2019-09-11 19:54) Zgłoś naruszenie 30

    to chyba żarty

    Odpowiedz
  • As(2019-09-12 07:44) Zgłoś naruszenie 10

    Czy konkurs czy powołanie dyrektorzy w urzędach ci sami, dobra zmiana do urzędów nie dotarła

    Odpowiedz
  • Urzędnik to hamulcowy koniecznych zmian w Kraju(2019-09-13 08:26) Zgłoś naruszenie 03

    Bez polityków na stanowisku kierowniczym nie da się dokonać właściwych przemian strukturalnych

    Odpowiedz
  • yoda(2019-09-13 10:30) Zgłoś naruszenie 10

    Czy kwota bazowa dla SC od nowego roku nie powinna wynosić równowartość minimalnego wynagrodzenia?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • .(2019-09-14 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    To moze absolwenci ksap beda starotwac w egzaminach na urzednka sluzby cywilnej. Teraz im sie to zalicza z automwatu. A zakres egzaminy odbiega od tego czego ucza w KSAP. Wezmy test umiejetnosci. zakresu tego testu nie ucza na tej uczelni...

    Odpowiedz
  • T1000(dzisiaj 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Bezpowrotnie ewakuowałem się z tzw. Służby Cywilnej i wszystkim odważnym to samo zalecam. Życie ma się tylko jedno!

    Odpowiedz