statystyki

Będzie łatwiej zostać policjantem

autor: Bożena Wiktorowska16.05.2019, 08:12; Aktualizacja: 16.05.2019, 08:12
Po zmianach za równoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji zawodowych podstawowych będzie uważane ukończenie już pierwszego roku studiów na kierunku nauki „policja” w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Po zmianach za równoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji zawodowych podstawowych będzie uważane ukończenie już pierwszego roku studiów na kierunku nauki „policja” w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.źródło: ShutterStock

Kandydaci na funkcjonariuszy, którzy zdecydują się na rozpoczęcie studiów licencjackich w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, będą mieć czas nauki zaliczony do szkolenia podstawowego wymaganego od każdego policjanta.

Takie rozwiązanie wynika z projektu rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i stażu służby, jakim powinni odpowiadać policjanci na stanowiskach komendantów Policji i innych stanowiskach służbowych, oraz warunków ich mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

Po zmianach za równoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji zawodowych podstawowych będzie uważane ukończenie już pierwszego roku studiów na kierunku nauki „policja” w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jednocześnie w ciągu miesiąca od ukończenia nauki na tym kierunku policjant zostanie mianowany na stanowisko służbowe, do którego jest przypisany etat w korpusie oficerów młodszych Policji.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • StAAbrA(2019-05-16 08:27) Zgłoś naruszenie 112

  Ustawka pod rozbudowę V kolumny ... A tak przy okazji : z należnych lat składkowych , za szkoły techniczne , III Ż-F RP swoich , polskich obywateli , też okradła ...

  Odpowiedz
 • T1000(2019-05-17 10:14) Zgłoś naruszenie 50

  Naprzyjmują byle kogo i społeczeństwo jak zwykle poniesie tego negatywne skutki

  Odpowiedz
 • Studenci czy Policjanci ?(2019-05-16 20:25) Zgłoś naruszenie 40

  Nabór jest policyjny czy zwykły?? To studia rozpoczynane jako cywilne czy jak?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • rechot historii(2019-05-17 17:33) Zgłoś naruszenie 30

  Student cywil a nie policjant,bo aby nim się stać musiałby"kandydat" przejść wszelką weryfikację i zaliczyć egzaminy.To po pierwsze-po drugie weryfikacja rodziny.Jeżeli pochodzi z rodziny której członek służył w PRL na rzecz totalitarnego państwa-kandydat ma"pozamiatane" bo wewnętrzne przepisy na to nie zezwalają a Kamyk już w kolejce z kolejną spec ustawą czeka by "wypalić" wszystkich obecnych państwowców PRL i zaliczyć ich jako funkcjonariuszy współpracujących z komunistycznym reżimem i pozbawić ich możliwości zatrudniania.Tak więc...boję się nawet pomyśleć co niebawem będzie kiedy wejdzie za innych rządów kolejna spec ustawa,która pozbawi tych samych praw wszystkich tych którym udowodni się przynależność do PiS,lub współpracujących z ową partią.Ucierpią więc kolejne rodziny za winy i bezprawne działania obecnej władzy.Znowu odbędzie się "polowanie na czarownice" i wymiana kadrowa w resortach siłowych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane