Wiceszef KE: Jestem zaskoczony wysokim poziomem samozatrudnienia w Polsce

autor: Tomasz Żółciak01.05.2019, 12:18; Aktualizacja: 01.05.2019, 12:23
praca, komputer, laptop, samozatrudnienie

Dziś mamy pewne problemy z Polską, Węgrami czy Rumunią. Pamiętajmy, że nie ma pieniędzy unijnych, one pochodzą z podatków mieszkańców. Nikt nie może mieć wrażenia, że jego pieniądze są wykorzystywane przez kraj, który nie przestrzega podstawowych wartości - bronił koncepcji Jyrki Katainen.źródło: ShutterStock

Jestem zaskoczony, że w Polsce ten odsetek samozatrudnionych jest aż tak wysoki - przyznał wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jyrki Katainen, przebywający dziś z wizytą w Warszawie. Jego zdaniem to może być częściowo efekt zmuszania pracowników do takiej formy działalności przez pracodawców. Polityk ocenił także m.in. aktualny stan Unii Europejskiej oraz zagrożenia, z jakimi szykująca się do eurowyborów Wspólnota musi się teraz zmierzyć.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • T1000(2019-05-01 15:19) Zgłoś naruszenie 63

  To prawda, specyfika polskiej gospodarki polega na tym, że gdyby funkcjonowała na cywilizowanych zasadach, to już by upadła.

  Odpowiedz
 • Kp(2019-05-01 15:54) Zgłoś naruszenie 37

  Członkostwo w UE jest niekorzystne i nigdy nie było.....niedowiarkow odsyłam do statystyk...

  Odpowiedz
 • sn(2019-05-01 16:54) Zgłoś naruszenie 52

  Narzucanie praw korzystnych wyłącznie dla dwóch równiejszych w UE to jest praworządność ,do jakiej demokracji dążą ?. Ogólne głoszone poglądy są dobre, tylko w działaniu jest dyktat siły tych równiejszych , a ludy UE Sr. Wsch. toi przerabiały z Moskwą , Panie Katainen. Pan tego nie doświadczył ,to Pan tego nie wyczuwa!.

  Odpowiedz
 • prawnik(2019-05-01 23:14) Zgłoś naruszenie 92

  Kolejny artykuł stanowiący pożywkę dla planowanego okradzenie samozatrudnionych. Rząd nie ma pieniędzy, więc zaplanował sobie, że złupi samozatrudnionych na różnicy między podatkiem wedle stawki progresywnej, a liniowej - plus odsetki za 6 lat (bez jednego dnia) + zwroty VAT + odsetki za wszelkie zwroty VAT (paliwo, samochody, materiały). Wyznaczono 80.000 Polaków do ********** Teraz trwa nagonka, by wmówić Narodowi, że wredni samozatrudnieni to oszuści. Powiedzmy wprost: samozatrudnieni nie zrobili NICZEGO ZŁEGO. Działali w pełni zgodnie z prawem. To rząd chce zrobić coś bardzo złego.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Programista(2019-05-02 07:22) Zgłoś naruszenie 00

  A rząd wspierając rozwój UOP znosi limit składek ZUS....

  Odpowiedz
 • Lagart(2019-05-02 09:57) Zgłoś naruszenie 30

  Kolejny artykuł wymierzony w samozatrudnionych. A było tak. Polska powiedziała: "Dajemy wam prosty, łatwy podatek. Nie pracujcie na czarno! Samozatrudniajcie się!." Po kilku latach, bez zmiany prawa (!) Polska mówi: "A teraz, hahaha, zrobimy wam "test przedsiębiorcy". I dowalimy wam miażdżący podatek z odsetkami, boście nam zaufali!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane