statystyki

Jak obliczyć dodatek wyrównawczy za część miesiąca?

autor: Izabela Nowacka28.04.2019, 17:30
W określonych ustawowo okolicznościach pracownikowi przysługuje wyrównanie wynagrodzenia, które z przyczyn obiektywnych zostało obniżone.

W określonych ustawowo okolicznościach pracownikowi przysługuje wyrównanie wynagrodzenia, które z przyczyn obiektywnych zostało obniżone.źródło: ShutterStock

Ciężarna pracownica została przeniesiona do lżejszej pracy ze względu na zagrożenia występujące na zajmowanym przez nią stanowisku. Jest zatrudniona na 3/4 etatu. Przesunięcie kadrowe nastąpiło 9 kwietnia. Na swoim dotychczasowym stanowisku pracownica otrzymywała wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 3250 zł oraz premię stanowiącą 12 proc. stawki miesięcznej. Nowe zajęcie jest niżej płatne. Wynagrodzenie wynosi 2700 zł, bez dodatków. Jak obliczyć wynagrodzenie za kwiecień?

odpowiedź

Pracownicy przysługuje dodatek wyrównawczy oraz wynagrodzenie za pracę stanowiące sumę wynagrodzenia z poprzedniego stanowiska za okres od 1 do 8 kwietnia i nowego wynagrodzenia za pozostały okres.

Komu przysługuje

W określonych ustawowo okolicznościach pracownikowi przysługuje wyrównanie wynagrodzenia, które z przyczyn obiektywnych zostało obniżone. Chodzi o dodatek wyrównawczy do wynagrodzenia na podstawie kodeksu pracy, ale nie tylko. Dodatek wyrównawczy do wynagrodzenia przysługuje:

  • pracownicy w ciąży lub karmiącej dziecko piersią:


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane