Urzędnicy sprzedani za podwyżki dla nauczycieli. Na wzrost wynagrodzeń muszą poczekać

autor: Artur Radwan03.04.2019, 07:34; Aktualizacja: 03.04.2019, 07:45
Z naszych informacji wynika, że służba cywilna będzie mogła liczyć na realne podwyżki, ale dopiero w styczniu 2020 r.

Z naszych informacji wynika, że służba cywilna będzie mogła liczyć na realne podwyżki, ale dopiero w styczniu 2020 r.źródło: ShutterStock

Członkowie korpusu służby cywilnej w przyszłym roku będą mogli liczyć na 6-proc. podniesienie płac. Ale w tym mają niewielkie szanse na dodatkowy wzrost wynagrodzeń. Fala odejść specjalistów będzie się pogłębiać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (99)

  • mn(2019-04-03 11:01) Zgłoś naruszenie 41

    https://www.tysol.pl/a30995--Za-sprawa-rzadu-skonczyl-sie-w-Polsce-czas-dialogu-Piotr-Duda-w-mocnym-apelu-do-czlonkow-Zwiazku

    Odpowiedz
  • Andrzej D.(2019-04-03 11:26) Zgłoś naruszenie 41

    Niszczyć przyszłość przez powodowanie konfliktow między grupami spolecznymi. Nauczyciele, urzędnicy, rolnicy, związki zawodowe, (ZNP contra Solidarność), matki z jednym dzieckiem, emeryci i renciści. I ciekawe jakie jeszcze? A przyszłosć naszych POLSKICH dzieci?

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2019-04-03 11:36) Zgłoś naruszenie 111

    ale niemal wszystkie biurwy są antypolactwem zbrodniarzami sabotażu antypolskiego, przeczekują tylko przejęcia władzy na jesień przez PO z LGBTQ i wysługiwania się im a kasę wyrywaną podatnikom i oddawaną obłowionym czerwonym burżujom z rodzinek antypolactwa i rzeźników

    Odpowiedz
  • Protest(2019-04-03 11:51) Zgłoś naruszenie 482

    Skoro rząd lekceważy urzędników proponuję przenieść protest na wyższy poziom. Niech poszczególne urzędy skontaktują się ze sobą i podejmą wspólną akcję protestacyjną. Szefa Solidarności można pominąć bo zachowuje się biernie i poddańczo, nic nie uzyska. Tylko w ten sposób możemy realnie zwrócić rządzącym uwagę na siebie, jako większa grupa.

    Odpowiedz
  • mira i scaf(2019-04-03 11:53) Zgłoś naruszenie 11

    za peło było rowno go--f--no i psl tez psl-hihi

    Odpowiedz
  • Wkurzona(2019-04-03 12:13) Zgłoś naruszenie 33

    Nie rozumiem tych wszystkich złośliwości tutaj Wy naprawdę w tych urzędach tacy inteligentni inaczej i wierzycie że przyszli jacyś nauczyciele i zakosili siłą pieniądze na wasze podwyżki? Przecież tu znów działa stara sprawdzona metoda skłócania ludzi pt.dziel i rządż.

    Odpowiedz
  • Harpia(2019-04-03 13:21) Zgłoś naruszenie 70

    Śmiem twierdzić ,ze urzędnik poradzi sobie z dziećmi, ale już nauczyciel z urzędniczą dzialką niekoniecznie. Tak więc zapraszam.

    Odpowiedz
  • Sl.cywil.(2019-04-03 13:43) Zgłoś naruszenie 100

    Urzednicy 10 lat bez podwyzek,a teraz ochłapy,40 zl brutto do kwoty bazowej?A gdzie jest obiecywane 12% panie D.?Jak sie zwiazkowcy ugadali z rządem, ze z wnioskowanych 12% wyszło 2,3%?Kwota bazowa nizsza od najnizszej krajowej,jakis zart,powinna byc co najmniej taka sama .Rządamy jej wyrównania do 2250 zl.A ciekawe dane,ze średnia w min.cyf. i w min fin.jest taka sama co do złotówki? Skad te dane,jak jeszcze nie oglosil KPRM danych haha.

    Odpowiedz
  • Urzędnik / mąż nauczycielki(2019-04-03 14:07) Zgłoś naruszenie 239

    Jestem urzędnikiem SC, moja żona wykonuje zawód nauczyciela. Trudno ocenić kto ma lepiej lub gorzej ….. Raczej nauczyciele mają gorzej. Widzę to na co dzień w jakim stanie wraca do domu nauczyciel wykończony pracą z dziećmi różnej jakości. Nie dajmy się skłócić i szanujmy się wzajemnie ….

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dsdsd(2019-04-03 14:32) Zgłoś naruszenie 80

    DODAJMY, ŻE OCZYWIŚCIE NIE CHODZI O TYCH URZĘDNIKÓW Z POLITYCZNEGO NADANIA, BO ONI Z REGUŁY ZARABIAJĄ 20 000 MIESIĘCZNIE + CHODZI O TYCH OD ROBOTY, BEZ POLITYCZNYCH KONEKSJI

    Odpowiedz
  • skarbowiec(2019-04-03 16:02) Zgłoś naruszenie 101

    przypominam, że nauczyciele pomimo zamrożenia płac w budżetówce od 2008r. praktycznie corocznie otrzymywali podwyżki w przeciwieństwie do urzędników którzy w tym okresie dostali całe "zero" podwyżki... przypominam również o zakazie dorabiania na boku dla urzędników co w przypadku nauczycieli nie istnieje - wszak korepetycje idą jak gorące bułeczki... widać nauczyciele mają inne żołądki

    Odpowiedz
  • skarbowiec(2019-04-03 16:02) Zgłoś naruszenie 90

    przypominam, że nauczyciele pomimo zamrożenia płac w budżetówce od 2008r. praktycznie corocznie otrzymywali podwyżki w przeciwieństwie do urzędników którzy w tym okresie dostali całe "zero" podwyżki... przypominam również o zakazie dorabiania na boku dla urzędników co w przypadku nauczycieli nie istnieje - wszak korepetycje idą jak gorące bułeczki... widać nauczyciele mają inne żołądki

    Odpowiedz
  • Kat(2019-04-03 16:34) Zgłoś naruszenie 10

    U mnie w pracy jeden mówi, że on nie chce podwyżki (jeżeli dadzą), bo on ma troje dzieci i dadzą mu jeszcze na pierwsze i że mu to wystarcza.

    Odpowiedz
  • biedota(2019-04-03 16:49) Zgłoś naruszenie 42

    Właśnie się dowiedziałam, że dostanę 50 zł podwyżki z wyrównaniem od stycznia po 10 latach zamrożonych pensji , pracy w KRUS. W ZUS za to, dziewczyna na tym samym stanowisku 500zł. odechciewa się wszystkiego,

    Odpowiedz
  • Skarbowiec(2019-04-03 17:02) Zgłoś naruszenie 30

    650 zł brzmi nieźle, ale w tej kwocie zawiera się wzrost kwoty bazowej 2,3%, zabezpieczenie 13 pensji, odpis na 3% fundusz nagród, wysługa lat. Faktyczny wzrost pensji 300- 350 zł. Teraz jeszcze dyrektorzy izb dostali polecenie zwrotu tzw. oszczędności z funduszu płac do MF, bo najwyraźniej trzeba dać nauczycielom i spełnić inne obietnice. Wybory niedługo, oszukani urzędnicy nie będą elektoratem PiS

    Odpowiedz
  • tom(2019-04-03 17:29) Zgłoś naruszenie 80

    Ludzie zostawcie w cholerę tą dziadowską robotę w sc. W każdym normalnym kraju praca dla Państwa to prestiż ale w tym CHORYM kraju urzędnicy są traktowani jak śmieci. Zwalniajcie się MASOWO, niech stanie CAŁA ADMINISTRACJA!!!

    Odpowiedz
  • As(2019-04-03 17:50) Zgłoś naruszenie 40

    Niszczenie służby cywilnej, przez kolejną już formację polityczną, jest zaplanowaną przez obce służby dywersją. Innego wytłumaczenia na to co się dzieje nie mam.

    Odpowiedz
  • pracownik US(2019-04-03 18:18) Zgłoś naruszenie 101

    Strajkuje każdy poza nami - urzędnikami którzy nie mogą. A strajkujący z róznych grup strajkując za pomocą szantaży typu odejdziemy od łóżek pacjentów, nie będziemy uczyć, nie będziemy jeździć na interwencje... A co mogą urzędnicy ? Nic ! Bo co odejdziemy od Pitów? Podatnicy nie dostaną zwrotu na czas? Nie mamy żadnych argumentów ani takich opcji szantażu jak inne grupy które bazują na emocjach ludzkich i psychologicznych gierkach.

    Odpowiedz
  • IB(2019-04-03 18:20) Zgłoś naruszenie 16

    Urzędnicy! Prywatny sektor potrzebuje rąk do pracy.

    Odpowiedz
  • Koper(2019-04-03 18:44) Zgłoś naruszenie 70

    Nie ma co biadolić na nauczycieli, że chcą podwyżek. Slusznie, bo zarabiają grosze. Biadolić można na tych, którzy chcieli teraz strajkować i Broniarza, który pokazał gdzie ma dzieciaki. Problem z placami dla urzędników ciągnie się już od beznadziejnej polityki PO, która skutecznie zaczęła rozwalać państwo zamrażając na lata waloryzację kwoty bazowej. PiS niestety w tej kwestii jest jedynie nieco lepszy. A państwo jak każda firma bez pracowników idzie na dno. Niestety. Etos SC to już jedynie puste słowo. Za miskę ryżu już nawet Chińczyk nie popracuje.

    Odpowiedz