Mamy nowe święto państwowe. Będzie dzień wolny od pracy?

22.02.2019, 08:31; Aktualizacja: 22.02.2019, 08:41
Ustawa głosi, że dzień 14 kwietnia ustanawia się Świętem Chrztu Polski w celu upamiętnienia tego wydarzenia, "zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego". Święto ma mieć charakter państwowy.

Ustawa głosi, że dzień 14 kwietnia ustanawia się Świętem Chrztu Polski w celu upamiętnienia tego wydarzenia, "zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego". Święto ma mieć charakter państwowy.źródło: ShutterStock

Sejm przyjął w piątek ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Xxx(2019-03-03 15:05) Zgłoś naruszenie 10

    Lepiej znieście zmianę czasu bo znowu nie zdążycie

    Odpowiedz
  • Inspektor pracy -to jest dopiero bomba _Urlop Wypo(2019-02-26 16:39) Zgłoś naruszenie 10

    .....Dotyczy pracowników starszej daty zatrudnionych za starego KP którzy pierwszy Urlop Wypoczynkowy otrzymali dopiero zgodnie z ówczesnym stanem prawnym -po pierwszym roku pracy. Pozwolę sobie przytoczyć analogie /porównanie znane z dnia powszechnego... „To jest identycznie jak z wynagrodzeniem płaconym z dołu :. Najpierw rozliczamy (przy odejściu pracownika z firmy) za ostatni przepracowany cały miesiąc i następnie wyrównujemy za przepracowane dni w miesiącu odejścia.” dlaczego ,bo pierwszy miesiąc pracy był dopiero wypłacony w kolejnym. Wszyscy to rozumieją i akceptują oraz przyjmują za uczciwe. Tak też jest identycznie z pracą takich pracowników. Urlop Wypoczynkowy otrzymywali dopiero po pierwszym roku pracy ale za ten pierwszy rok gdyż nikt za żaden rok pracy podobnie jak wynagrodzenie za żaden miesiąc nie może być pozbawiony, natomiast w dniu odejścia z pracy rozliczamy Urlop za cały poprzedni rok i (proporcjonalnie ) za rok bieżący. Czyli udzielamy jeden cały jak całomiesięczna wypłatę i częściowy -proporcjonalnie do miesięcy w danym roku jak wypłatę proporcjonalnie za każdy dzień w miesiącu w którym odchodzimy.. Inna jest więc sytuacja pracownika który w chwili przyjmowania w roku zatrudnienia otrzymał Urlop za bieżący rok proporcjonalnie a inna jest takiego pracownika który na pierwszy urlop wg starych przepisów musiał czekać aż upłynie pierwszy rok pracy. Ten pracownik musi być rozliczony jak ta podana dla przykładu wypłata--czyli cały Urlop za poprzedni rok i proporcjonalnie za rok bieżący. Inaczej został by okradziony. Z podziwem uznaje jak to 40 milionowy Naród ze Związkami Zawodowymi --Rządy RP a przez to firm kiedyś w większości Uspołecznionych w tym temacie zrobiły przy pomocą środków masowego przekazu w "konia "wmawiając Im ze tak nie jest i że Urlop należy się tylko przy zwalnianiu w proporcjonalnym wymiarze ( co jest tylko prawdą wobec osób które przy przyjmowaniu otrzymały już proporcjonalny urlop) a co jest tylko częściową wygodna/oszczędną dla Rządów RP i firmami którymi faktycznie władają -prawdą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Japońcy maja 10 dni Wolnego więcej(2019-02-25 19:54) Zgłoś naruszenie 20

    Ale polakom trzeba płacić minimalną krajową i jak najmniej wolnego....

    Odpowiedz
  • wjw(2019-02-25 10:45) Zgłoś naruszenie 42

    To powinien być dzień żałoby narodowej, bo od tego czasu Polska stała się lennem Watykanu.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2019-02-23 11:16) Zgłoś naruszenie 41

    To swieto panstwowe ale dzien jest pracujacy dobrze przeczytajcie i nie piscie gupot

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2019-02-23 09:26) Zgłoś naruszenie 54

    Dwa lata temu ustanowili święto Trzech Króli, teraz święto Chrztu Polski... Czekam na następne... Może być np. święto Traktora Ursus...

    Odpowiedz
  • leb(2019-02-23 08:42) Zgłoś naruszenie 73

    czekam az pisielce ustanowia dzien konia to juz tuz tuz z ich rozumem

    Odpowiedz
  • Janusz I(2019-02-22 22:21) Zgłoś naruszenie 92

    A ja będę świętował w marcu br., kiedy to dodatek pielęgnacyjny dla 75-latków (wy też będziecie) podskoczy o 7(siedem) PLN!!!

    Odpowiedz
  • Leszek(2019-02-22 21:10) Zgłoś naruszenie 73

    sejm zajmuje sie właściwą świadomością obywateli .godne to i sprawiedliwe

    Odpowiedz
  • Nie ma się(2019-02-22 17:26) Zgłoś naruszenie 115

    co dziwić, że młodzi stąd uciekają.

    Odpowiedz
  • Nie wiedzo kedy(2019-02-22 17:25) Zgłoś naruszenie 61

    ... a ustanawiajo , ot świętsi od papieża.

    Odpowiedz
  • piazd(2019-02-22 16:25) Zgłoś naruszenie 162

    Jeszcze święta, chrztu, 1 komunii, bierzmowania i nocy poślubnej, ot całe zycie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • golaa(2019-02-22 14:39) Zgłoś naruszenie 50

    W 2019 to niedziela

    Odpowiedz
  • odp.(2019-02-22 14:20) Zgłoś naruszenie 41

    Słabe święto Narodowców to za ich zasługi.

    Odpowiedz
  • Balcyrewicz(2019-02-22 14:02) Zgłoś naruszenie 713

    I znow wolne...wiecie o ile to nizsze PKP????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz