statystyki

Aktywizacja zawodowa: Skuteczność zatrudnienia będzie monitorowana dłużej

autor: Michalina Topolewska21.02.2019, 08:56; Aktualizacja: 21.02.2019, 10:12
dokument, podpis, biuro, praca

W ocenie NIK stosowane obecnie rozwiązania dotyczą zbyt krótkiego okresu.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) zapowiada, że efektywność zatrudnieniowa instrumentów aktywizacji zawodowej będzie weryfikowana w okresie przekraczającym 12 miesięcy od zakończenia działań przez powiatowy urząd pracy (PUP).

Taka informacja znalazła się w odpowiedzi resortu na wyniki kontroli Najwyższej Izby Kontroli (NIK). Izba sprawdzała m.in. to, w jaki sposób badana jest skuteczność PUP w pomaganiu bezrobotnym w podjęciu pracy. Służy do tego wskaźnik efektywności zatrudnieniowej, który pokazuje, jaki odsetek bezrobotnych objętych daną formą wsparcia był zatrudniony w okresie od 30 dni do trzech miesięcy po zakończeniu aktywizacji. W ocenie NIK stosowane obecnie rozwiązania dotyczą zbyt krótkiego okresu. Aby zatrudnienie można było uznać za trwałe, monitoring powinien być prowadzony dłużej, a skuteczną aktywizacją jest taka, gdy osoba po dwóch latach nie wróci do rejestru bezrobotnych.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane