statystyki

Będą dodatkowe pieniądze na pensje w pośredniakach

autor: Michalina Topolewska29.10.2019, 07:33; Aktualizacja: 29.10.2019, 07:43
Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pytanie DGP. Do tej pory było bowiem tak, że powiaty otrzymywały z FP środki na pokrycie kosztów wynagrodzeń zasadniczych oraz odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne za tych pracowników pośredniaków, którzy wykonują zadania określone w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia oraz instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.).

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pytanie DGP. Do tej pory było bowiem tak, że powiaty otrzymywały z FP środki na pokrycie kosztów wynagrodzeń zasadniczych oraz odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne za tych pracowników pośredniaków, którzy wykonują zadania określone w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia oraz instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.).źródło: ShutterStock

Fundusz Pracy (FP) będzie w 2020 r. dalej dofinansowywał wynagrodzenia osób zatrudnionych w powiatowych urzędach pracy (PUP). Do samorządów trafi na ten cel 148 mln zł.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pytanie DGP. Do tej pory było bowiem tak, że powiaty otrzymywały z FP środki na pokrycie kosztów wynagrodzeń zasadniczych oraz odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne za tych pracowników pośredniaków, którzy wykonują zadania określone w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia oraz instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.). Ponadto PUP, które osiągają wysokie wskaźniki efektywności zatrudnieniowej i kosztowej związanej z aktywizacją bezrobotnyc, były uprawnione do dodatkowych pieniędzy z funduszu na nagrody dla pracowników. Problem w tym, że dotychczasowy mechanizm przyznawania środków na pensje wygasa z końcem br.


Pozostało jeszcze 51% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane