statystyki

Będą dodatkowe pieniądze na pensje w pośredniakach

autor: Michalina Topolewska29.10.2019, 07:33; Aktualizacja: 29.10.2019, 07:43
Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pytanie DGP. Do tej pory było bowiem tak, że powiaty otrzymywały z FP środki na pokrycie kosztów wynagrodzeń zasadniczych oraz odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne za tych pracowników pośredniaków, którzy wykonują zadania określone w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia oraz instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.).

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pytanie DGP. Do tej pory było bowiem tak, że powiaty otrzymywały z FP środki na pokrycie kosztów wynagrodzeń zasadniczych oraz odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne za tych pracowników pośredniaków, którzy wykonują zadania określone w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia oraz instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.).źródło: ShutterStock

Fundusz Pracy (FP) będzie w 2020 r. dalej dofinansowywał wynagrodzenia osób zatrudnionych w powiatowych urzędach pracy (PUP). Do samorządów trafi na ten cel 148 mln zł.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pytanie DGP. Do tej pory było bowiem tak, że powiaty otrzymywały z FP środki na pokrycie kosztów wynagrodzeń zasadniczych oraz odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne za tych pracowników pośredniaków, którzy wykonują zadania określone w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia oraz instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.). Ponadto PUP, które osiągają wysokie wskaźniki efektywności zatrudnieniowej i kosztowej związanej z aktywizacją bezrobotnyc, były uprawnione do dodatkowych pieniędzy z funduszu na nagrody dla pracowników. Problem w tym, że dotychczasowy mechanizm przyznawania środków na pensje wygasa z końcem br.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane