Pracownicy donieśli na Castoramę: Chcą podwyżek 900 zł i zarobków 3,5 tys. zł brutto

autor: Patrycja Otto16.10.2018, 07:20; Aktualizacja: 16.10.2018, 09:53
Związkowcy twierdzą, że w sprawie regulaminu pracy rozmów nie ma.

Związkowcy twierdzą, że w sprawie regulaminu pracy rozmów nie ma.źródło: ShutterStock

Związkowcy mają dość lekceważenia ich przez pracodawcę i złożyli do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez spółkę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • Jurek(2018-10-16 22:33) Zgłoś naruszenie 187

    Cieszcie się ze pracujecie w Castoramie w Banku Pocztowym w Bydgoszczy to jest dopiero skandal płacowy najniższe zarobki w całej Bydgoszczy kpina z ludzi pracownicy zastraszani związki zawodowe nie istnieją i nikt z tym nic nie robi :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Leraza(2018-10-16 11:12) Zgłoś naruszenie 147

    Po 12 latach mam zasadniczej 3450. Co daje na rękę ok 2600zl. Nowy pracownik po 2tyg!!! Dostaje podstawa 2800/2900zl żeby tylko nie uciekł.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • pracownik casto o-c(2018-10-16 17:45) Zgłoś naruszenie 147

    Hey. Ciekawy temacik.Dyrektor ktory traktuje Casto jak swoj wlasny Biznes.Nominacja po 4 moze miesiacach pracy na dziale na z-c kierownika dla zielonego pracownika. Nie jedyny zreszta numer taki naszego dyra.To sie juz nie liczy doswiadczenie i wiedza?Kolesiostwo gora.Uklady sie licza.ZENADA. Gdzie jest zarzad? Kto to kontroluje?Juz chyba nikt nad tym bajzlem nie panuje.Morale spada.Ludzie ktorzy kiedys w cos wierzyli,byli lojalni w obec firmy, dawali cos z siebie,teraz maja juz olewczy stosunek, tak jak Casto na nich.To chyba poczatek konca.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracownik casto gliwice(2018-10-16 14:14) Zgłoś naruszenie 1414

    Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, jesteśmy traktowani jak niewolnicy rozliczani z każdej przepracowanych minuty, presja czasu jest ogromna. Zarobki są na poziomie dostawcy pizzy a to chyba nie jest normalnie po 6 latach pracy. Ale puki dyrekcja i 4 kierowników dostają na konto odpowiednie kwoty to dalej starają się prac nam mózgi, jak to my się nie mamy dobrze. Niestety lepiej to już było. Już w tym momencie każdy pracuje za dwóch bo najważniejsze jest aby było tanio, krótka droga do wypadku. Może wtedy ktoś się tym zainteresuje

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pracownik casto(2018-10-16 09:56) Zgłoś naruszenie 1211

    To co dzieje się od dłuższego czasu w casto to jakaś masakra. Kierownicy boją się własnego cienia i mają takie pranie mózgu zrobione przez pracodawcę schodzą i mydlą nam oczy takimi bzdurami że uszy wiedną. Zarobki? Nie bądźmy śmieszni.. Pod koniec miesiąca nie mam za co do roboty przyjechać tak samo premie w regulaminie są i tyle... za ostatni kwartał dostaliśmy jakieś 10-30zl? Nawet nie wiem bo jej nie zauważyłem hahaha. Ludzie się zwalniają i to doświadczeni pracownicy, ale póki się słupki i i tabelki zgadzają nikogo z centrali czy nawet dyrekcji sklepu nie interesuje ważne żeby jemu się zgadzało w portfelu. O tym co tu się dzieje można by książkę napisać. Najlepsza jest ocena pracodawcy jak chcesz napisać co cie boli że coś nie pasuje to nie jest to zbytnio poprawne politycznie więc kierownicy stoją za pracownikem albo proszą o dobre oceny bo potem Góra sapie z nerwów i karze za złe wyniki...kazdy to wie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Casto(2018-10-16 14:29) Zgłoś naruszenie 129

    Ja pracuję 13 lat i mam 3500 zł brutto uważam że po tylu latach powinnam mieć tyle netto.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ręce opadają(2018-10-17 22:30) Zgłoś naruszenie 1110

    To co oni nie wiedzieli za ile będą szli do pracy? Dorośli ludzie, a nie pytają o wynagrodzenie tylko idą w ciemno? Bo tak to wygląda, że teraz wielce zaskoczeni. Było się nie godzić od początku na takie warunki umowy, a nie teraz narzekają. Przecież ich nikt nie zmuszał do podjęcia pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matkapolka50+(2018-10-16 07:49) Zgłoś naruszenie 1111

    NIECH PRACOWNICY WALCZA O SWOJE PRAWA I PODWYZKI.BO TERAZ JEST NA RYNKU PRACY TAKI BURDEL JAK NIGDY.OD 14 LAT FUNKCJONUJA UMOWY SMIECIOWE KTÓRE TO MIALY BYC TYLKO NA CZAS KRYZYSU ABY UELASTYCZNIC RYNEK PRACY A OKAZAŁO SIĘ ZE SĄ NORMĄ DLA LUDZI PRACY NA PROWINCJI I W POLSCE" B"A POLSKA W UNII NIECHLUBNIE PRZODUJE DALEJ W ILOŚCI TYCH UMÓW. !!!!!!A DO TEGO STAWKI PLAC SĄ NA POZIOMIE NAJNIZSZYCH STAWEK JAKIE TERAZ RZAD WPROWADZIL I ŻADEN PRACODAWCA NIE DAJE WYŻSZYCH STAWEK!!!.DO TEGO UWIESILY SIĘ NA KAZDYM PRYWACIARZU CZY FIRMIE AGENCJE PRACY KTÓRE TO KAŻDA GODZINA PRACY ZLECENIOBIORCY BO PRZECIEZ NIE PRACOWNIKA !!ZARABIAJA DRUGIE TYLE !!!A PRZECIEŻ NIE MA NA TO ŻADNYCH PRZEPISOWNI CZY USTAWY O OUTSORSINGU PRACY W POLSCE! !!TO NA JAKIEJ PODSTAWIE TE ZYSKU CZERPIĄ Z PRACY" NAJEMNIKOW AGENCYJNYCH"A ZYSKI TRANSFERUJA ZA GRANICĘ BO TO SĄ CZĘSTO ZAGRANICZNE PODMIOTY POŚREDNICTWA PRACY.!!!NIECH ZWIĄZKI NIE UDAJA ZE NIE MA PROBLEMU I RZAD TEZ BO JUŻ PONAD 3MLN MLODYCH LUDZI Z KRAJU WYJECHALO BO MIELI DOSYĆ TU UMÓW ŚMIECIOWYCH I BRAKU STABILIZACJI PRACY I PŁACY I WYZYSKU.!!!!!

    Odpowiedz
  • crop(2018-10-16 14:25) Zgłoś naruszenie 73

    Najlepszy jest dyrektor, który kłamie jak Pinokio. Patrzy Ci w oczy, wciska kit, że białe jest czarne a czarne jest biale, na koniec stwierdza że to ty kłamiesz, odwraca kota ogonem, robi zamęt wśród pracowników a potem jest zakoczony gdy w te zaklamana twarz mówisz mu, że jedyną radością z tej roboty jest wyjście do domu. Kadra kierownicza tańczy jak on gra i wszyscy są siebie warci. O ile wybory pracownika roku sa w miare transparentne to wybory kierownika roku to jedna wielka niewiadoma i wielka tajemnica bo wyniki nie sa nigdzie prezentowane. Zamiast zajac sie działem jest permanentny odpoczynek, a w niedziele kierownika na dziale nie uswiadczysz. Najważniejsze dla nich to wyjechać na "szkolenie" i się zabawic za firmowe pieniądze. Długo by pisać, ale to i tak nic nie zmieni, to chyba wole jakaś dobra książkę poczytać niż o tym syfie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • The Mike(2018-10-16 18:04) Zgłoś naruszenie 63

    No to ja jestem krezusem ale 16 lat pracuję i mam 4300 brutto. Fakt Castorama to teraz obóz pracy i nie ma porównania do czasów Ackarda. Szkoda tylko fajnych ludzi zostawić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lola(2018-10-16 10:03) Zgłoś naruszenie 518

    matkopolko 50+ pracowałam 9 lat w castoramie i uwierz mi mało tam się nie zarabia. nie wierzcie we wszytko co piszą i mówią tylko sprawdzcie.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • KK(2018-10-18 18:46) Zgłoś naruszenie 55

    W takich sklepach to oprócz wynagrodzenia zwykle są jakieś dodatkowe benefity, więc ostatecznie pewnie najgorzej nie jest.

    Odpowiedz
  • Siemanko(2018-10-19 17:43) Zgłoś naruszenie 40

    Pracowalem w casto lacznie 10 lat. Po 5 latach dostalem awans na zastepce kierownika. Wyplata: 3650zl brutto. Jedna nieeziela w miesiacu to dodatkowa stowka na reke. Wyplate odbierasz ok. 2800zl. Do tego dochodza socjale i premie. Jak je dodac i podzielic wszystko przez 12 miesiecy to wyjdzie jakies 3100zl na reke/miesiac. Tyle "plusow". Mozg mam wyprany. Jestem w proszku. Stres i ogrom obowiazkow. Wiecznie musisz chodzic usmiechniety, bo klient jest najwazniejszy. Codziennie od przelozobych nowe zadania, jedno wyklucza drugie, burdel na kolkach i tyle. Skonczylem z tym syfem. Lecze sie psychiatrycznie, jestem na milych tabsach przeciwdepresujnych i mam problemy z plecami (kregoslup siadl od dzwigania). Mozna by ksiazke napisac nt. zarzadzania casto, gdzie wszyscy udaja, ze jest super a nikt na gorze nie ogarnia zarzadzania ta firma. Podwyzki to grosze i nigdy nie wiesz czy cos dostaniesz. Zlikwidowali dodatki stazowe. Nowy pracownik jest calowany po stopach, ze przyszedl do pracy, ale to ty jako przelozony musisz go wszystkiego uczyc, bo zazwyczaj zatrudniaja sie tam ludzie z lapanki, z przypadku. Doswiadczonych, starych dziadkow jak ja nikt docenic nie chce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Josel(2018-10-18 22:26) Zgłoś naruszenie 45

    Za dużo żądają naraz. Przesadzili, domagać się też trzeba umieć.

    Odpowiedz
  • larwa(2018-10-16 14:22) Zgłoś naruszenie 42

    pracuje 9 lat i mam 2400 na reke bo nie dziobie ,a reszte zarabia sie jak klient ma cos do zrobienia w domu ,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marat(2018-10-19 10:56) Zgłoś naruszenie 15

    Jak mają problem z pracą w niedziele to po co szli do pracy w sklepie, który jest w niedziele czynny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz