Wojskowi dostaną rekordowe podwyżki. Zyskają po 656 zł

autor: Artur Radwan13.09.2018, 07:33; Aktualizacja: 13.09.2018, 09:03
Wynagrodzenie żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy służb mundurowych i specjalnych stanowi wielokrotność kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej na dany rok

Wynagrodzenie żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy służb mundurowych i specjalnych stanowi wielokrotność kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej na dany rokźródło: ShutterStock

Od stycznia przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego wyniesie 5530 zł brutto. Kwotę oficjalnie potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (86)

  • Mural(2018-09-13 07:40) Zgłoś naruszenie 1523

    a nauczyciele, bez których nie było by wojskowych/ nie biorą z porodówki/ połowę tego rozłożone na 3 lata. Nauczyciele, którym wstecz zabrano stare, lepsze zasady emerytalne. To w ramach ogromnej sympatii/zemsty niedouczonych i mściwych decydentów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • andrzej(2018-09-13 11:11) Zgłoś naruszenie 3681

    5530 zł brutto, a ja się pytam za co? Przecież oni nic tam nie robią, z rana apel, wf i palenie głupa do 15:30 (oczywiście tylko od poniedziałku do czwartku, bo w piątek kończą o 13 jakby ktoś nie wiedział), ależ oni się napracują przez te 4 dni, masakra. Mieszkanie im opłacą, mundurówkę im dadzą, wczasy na każdego członka rodziny, wolne za służby (co daje im później około 2 miesięcy urlopu), a wszystko za kasę podatników. Taki człowiek będzie pracował przez 15 lat i z "przemęczenia" może iść na emeryturę, a Ty dalej przez 30 lat musisz na niego pracować, żeby on mógł pobierać swoje "ciężko zapracowane pieniążki". Dlatego też nie chcą się chwalić swoim wynagrodzeniem, no bo przecież nie ma czym, po co mają ludzie gadać.

    Pokaż odpowiedzi (30)Odpowiedz
  • Andzrej(2018-09-13 12:29) Zgłoś naruszenie 611

    Do Andrzejku Nie Denerwuj Się :-) podpytaj kolegów z jednostki, to Ci wytłumaczą co to jest mieszkaniówka, a także zapytaj co oznacza sformułowanie "na każdego członka rodziny". Do Arek po pierwsze, ja nie napisałem że ciężko pracuję i że moja prace nie jest doceniana, po drugie, ja w swoim wpisie nie narzekam na swoje wykształcenie oraz na swoje wynagrodzenie, po trzecie, po Twoim wpisie wnioskuję, że czytać ze zrozumieniem Cię w wojsku nie nauczyli, po czwarte, słaby to jest twój wpis kolego.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wykształcona a zarabia mniej niż nauczyciel(2018-09-13 12:43) Zgłoś naruszenie 2111

    wiecznie nauczycielom mało!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wykształcona a zarabia mniej niż nauczyciel(2018-09-13 12:43) Zgłoś naruszenie 149

    wiecznie nauczycielom mało!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • DD(2018-09-13 12:58) Zgłoś naruszenie 284

    Wszystkim po RÓWNO a system motywacyjny to system UKŁADOWY,

    Odpowiedz
  • Fhj(2018-09-13 13:00) Zgłoś naruszenie 1613

    Rządzący mają ludzi z śmieci. Co to jest pakować tyle kasy w wojsko. Nauczyciele, pielęgniarki inne służby rząd traktuje jak forsy sort. Rozliczymy się przy wyborach o przed trybunałem stanu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Soldier(2018-09-13 13:23) Zgłoś naruszenie 184

    Za mieszkanie w mieszkamiu sluzbowym place 600 zl czynszu i zabrali mi swiadczenie mieszkaniowe (czyli jak bym placil jeszcze wynajem) wiec nie wiem czy to mieszkanie za darmo. A srednia zarobkow podana tutaj heh mylse ze mimo nie najnizszego stopnia i 11 lat wyslugi to nigdy nie zobacze tyle na kwitku od wyplaty. Wiec podane zarobki sa z kosmosu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • JJJ(2018-09-13 15:00) Zgłoś naruszenie 36

    W jaki sposób żołnierze mają się ubiegać o awans w czasie pokoju???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2018-09-13 16:24) Zgłoś naruszenie 103

    a pracownicy sanepidów, ja po 39 latach pracy mam 2900 zł brutto

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Roman(2018-09-13 16:31) Zgłoś naruszenie 271

    a w służbie cywilnej proponują podwyżki o 2.3% po 10 latach braku podnoszenia kwaty bazowej, co daje dla normalnego pracownika 50zł, czyli 5zł rocznie a wszystko podrożało o kilkadziesiąt procent.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wrocław(2018-09-13 16:38) Zgłoś naruszenie 3111

    Jestem żołnieżem zawodowym i zarabiam 2700 zl na rękę za to muszę wynająć mieszkanie 1350 zl za 37 m2 nie dostaje mieszkańówki ponieważ nie zgodziłem się na dojeżdżalnie do miejsca pracy 67 km w jedną strone, awans jest praktycznie niemożliwy ponieważ jakiś "zwyrol" nas ocenia zanim wyślą nas na szkołę podoficerską... 1350 zl miesiecznie to wegetacji, a nie życie biorąc pod uwagę dodatkowo opłaty za telefon Internet dopłaty za media jedzenie itd...

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Ewo(2018-09-13 16:56) Zgłoś naruszenie 121

    O proszę jaki Mariuszek skuteczny. Jak kierował MSWiA to nawet złotówki dla Służby Cywilnej nie było. Doprowadził do rekordowej fluktuacja kadr. Teraz już nikt nie chce reprezentować tego Państwa. Także mamy Państwo teoretyczne w którym pracownicy służb i organów administracji rządowej wegetują.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuffi(2018-09-13 19:34) Zgłoś naruszenie 113

    Kurcze jak sobie tak czytam owe komentarze to sobie tak myślę że znowu jakaś dziwna burza tu się wywołała. Podejrzewam że większość z tych którzy tak ostro komentują maja w każdej chwili możliwość ubiegania się o służbę wojskową. Kobiety też mogą. Potrzeby armii rosną w zastraszającym tempie jeśli chodzi o kadry oczywiście. Więc śmiało kochani karabin w dłoń i idźcie nic nie robić cały tydzień! Natomiast koledzy mundurowi nie dajcie się omamić zawsze przed wyborami każde ugrupowanie polityczne będące u steru rzucało podwyżki żeby zaskarbić sobie potencjalnych wyborców.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • RYS(2018-09-13 20:29) Zgłoś naruszenie 32

    szkoda ze nie mysla o starym portfelu jaki istnieje w armi- ale co ich obchodza ci juz niepotrzebni

    Odpowiedz
  • Janusz I(2018-09-13 23:04) Zgłoś naruszenie 61

    Jako emeryt wojskowy spodziewam się najwyższej od wszech czasów, wg pan Rafalskiej, waloryzacji ok 50 zl.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jesus(2018-09-14 07:37) Zgłoś naruszenie 40

    ooo, pan Radwan zdradził/został odsunięty od tematu oświaty i wyspecjalizował się w wojskowości? Czyżby gwałtowne olśnienie po atakach na belfrów?

    Odpowiedz
  • A emerytowanym(2018-09-14 08:41) Zgłoś naruszenie 86

    ... żołnierzom służb specjalnych emerytury i renty obniżono do 878 zł.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • @ Alek(2018-09-14 14:20) Zgłoś naruszenie 31

    Powtarzasz bzdury głoszone przez PiS.

    Odpowiedz
  • wcurwiony(2018-09-14 14:29) Zgłoś naruszenie 95

    wojskowych jest co najmniej o połowę za dużo. Tych wyskakanychi wybieganych jest garstka i tych może jeszcze bym zatrzymał. Boli najbardziej reszta nicnierobów którzy sobie uzurpują pracę przy koszarowych biurkach.hitem są wojskowe sądy i prokuratury. Jakież to sprawy mają że biorą kasę na poziomie prokuratorów i sędziów "cywilnych".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz