statystyki

Policjanci przygotowali instrukcję strajku włoskiego

autor: Bożena Wiktorowska03.09.2018, 07:46; Aktualizacja: 03.09.2018, 08:40
Policyjni związkowcy zachęcają swoich kolegów, żeby w czasie protestu nie korzystali z prywatnych telefonów komórkowych do wykonywania zadań służbowych.

Policyjni związkowcy zachęcają swoich kolegów, żeby w czasie protestu nie korzystali z prywatnych telefonów komórkowych do wykonywania zadań służbowych.źródło: ShutterStock

Do wszystkich zarządów wojewódzkich Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów została skierowana wewnętrzna instrukcja, która zawiera eksperckie wskazówki dotyczące strajku włoskiego. Jej celem jest ujednolicenie formy protestu. Są one wyjątkowo dokładne i mają nie tylko chronić policjantów, ale także pokazać prawdę o tej formacji.

Instrukcja wskazuje więc np., że funkcjonariusze mają na piśmie zgłaszać każdą wątpliwość dotyczącą stanu technicznego pojazdów. Powinni także odmawiać korzystania z aut z usterkami technicznymi, z niewłaściwym ogumieniem lub nieterminową wymianą płynów technicznych. Ich stan powinien gwarantować bezpieczeństwo policjantom, osobom konwojowanym i innym użytkownikom dróg.

– Będziemy namawiać wszystkich uczestników protestu, żeby nie zgadzali się wyjeżdżać na służbę niesprawnymi samochodami. Znam wiele przypadków, że radiowozom podwyższono normy zużycia, bo inaczej w komendzie nie byłoby żadnego sprawnego pojazdu – wyjaśnia Andrzej Szary, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

– Strona rządowa przekonuje, że dzięki programowi modernizacji policja dysponuje nowoczesnym sprzętem. A nasza akcja ma pokazać, jak jest naprawdę – dodaje Sławomir Koniuszy, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane