statystyki

Zwolnienie ze służby straży marszałkowskiej z świadectwem

autor: Bożena Wiktorowska08.08.2018, 16:00
W przypadkach spornych funkcjonariusz będzie mógł wystąpić do szefa Kancelarii Sejmu z wnioskiem o sprostowanie świadectwa.

W przypadkach spornych funkcjonariusz będzie mógł wystąpić do szefa Kancelarii Sejmu z wnioskiem o sprostowanie świadectwa.źródło: ShutterStock

Odchodzący ze służby funkcjonariusz straży marszałkowskiej otrzyma świadectwo w dniu, w który nastąpi zwolnienie. Będzie musiał osobiście podpisać jego odbiór. Wydanie takiego dokumentu jest niezbędne do ustalenia uprawnień ze stosunku służbowego i ubezpieczenia społecznego.

Takie rozwiązanie wprowadza rozporządzenie prezesa Rady Ministrów w sprawie świadectwa służby funkcjonariusza straży marszałkowskiej. W dokumencie tym będą się musiały znaleźć informacje o okresach pracy i służby w tej formacji, zajmowanych stanowiskach oraz podstawa prawna zwolnienia. Pracodawca będzie musiał podać liczbę dni wykorzystanego urlopu wypoczynkowego, bezpłatnego (wraz z podstawą prawną) oraz związanego z urodzeniem lub opieką nad dzieckiem. Informacja o wysokości i składnikach uposażenia oraz uzyskanych kwalifikacjach zostanie podana w świadectwie pracy wyłącznie na żądanie funkcjonariusza.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane