statystyki

Pieniądze podzieliły służby mundurowe. Tysiąc złotych różnicy w wynagrodzeniu

autor: Bożena Wiktorowska30.07.2018, 07:18; Aktualizacja: 30.07.2018, 08:17
Ustawa zawiera przepis przejściowy, zgodnie z którym komendant Służby Ochrony Państwa i szef MSWiA do 31 sierpnia 2018 r. ustalą nową wysokość dodatku obowiązującego od 1 września 2018 r. do 31 lipca 2019 r.

Ustawa zawiera przepis przejściowy, zgodnie z którym komendant Służby Ochrony Państwa i szef MSWiA do 31 sierpnia 2018 r. ustalą nową wysokość dodatku obowiązującego od 1 września 2018 r. do 31 lipca 2019 r.źródło: ShutterStock

Funkcjonariusze SOP otrzymają wyższe uposażenie. A to za sprawą nowelizacji ustawy o Służbie Ochrony Państwa, którą Senat przyjął bez poprawek.

– Z naszych wyliczeń wynika, że po zmianach funkcjonariusz SOP będzie otrzymywać tysiąc złotych więcej niż policjant. To spowoduje podział na lepszych i gorszych funkcjonariuszy. I dlatego oczekujemy od strony rządowej, żeby podobne podwyżki objęły wszystkich funkcjonariuszy – podkreśla Rafał Jankowski, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. – Inaczej dojdzie do sytuacji, że z powodu zróżnicowania uposażeń najlepsi kandydaci będą się ubiegać o przyjęcie do tej właśnie formacji. I nadal nie będzie chętnych do wstąpienia do policji – dodaje.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • Glina(2018-07-30 11:41) Zgłoś naruszenie 4011

    Kolego jestem glina i też chronie elity, tzn. obywateli tego kraju. Z narażeniem zdrowia i życia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Emeryt (2018-07-30 11:38) Zgłoś naruszenie 3710

    6 tys. To już teraz brakuje. W przyszłym roku pewnie odejdzie z 10 tys. plus brakujące 6tys. łatwo policzyć, co będzie. Miłego dnia życzę. Oby moje prognozy się nie spełniły.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2018-07-30 12:33) Zgłoś naruszenie 2710

    Najwazniejsze osoby w kraju ? Przecież to urzędnicy których utrzymujemy a oni uważają że są elita i naszymi panami chory kraj chorzy jego mieszkańcy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • SC(2018-07-30 13:13) Zgłoś naruszenie 237

    Pieniądze podzieliły nie tylko służby mundurowe - administrację skarbową po konsolidacji także. Szkoda.

    Odpowiedz
  • realista(2018-07-30 14:21) Zgłoś naruszenie 2212

    I tak im emerytury zabiorą , tylko władza się zmieni. Są polityczni wobec PIS-u , wystepją przeciwko obywatelom to za to zapłacą............................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • romeo(2018-07-30 12:51) Zgłoś naruszenie 218

    Operator 112 zarabia na Dzień Dobry 1700 na rękę. Strajk wisi na włosku!

    Odpowiedz
  • Miś (2018-07-30 14:03) Zgłoś naruszenie 207

    Sop ma 3 miesięczne szkolenie i sa rambo he

    Odpowiedz
  • Bert(2018-07-30 19:28) Zgłoś naruszenie 1415

    DGP od lat uprawia dywersję psychologiczną wymierzoną w Polaków. Szczególnie nakierowaną na wojsko, policję, wymiar sprawiedliwości,służbę cywilną i nauczycieli. Kiedy do niedawna współwłaścicielem był springer, mogłem to zrozumieć. Obecnie, przyznam , że nie rozumiem. No ale springer odszedł ale cała ekipa została. I pewnie jakieś zobowiązania po stronie pieńkosia też zostały. Sprawa jest prosta. SOP to więcej niż Policja, z całym szacunkiem dla Policji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Heniek(2018-07-30 16:59) Zgłoś naruszenie 126

    I tak na wyższe stopnie dostają się tylko tacy co plecy mają. Potem zdziwienie że mamy takich oficerów od zlecania wycinania konfetti i przepisywania na nowo książek przebiegu służby itp. Albo pagony pokazują złodziejom żeby się ich bali. ps. pozdrowienia dla M.T. z lubelskiej kowojówki

    Odpowiedz
  • Tolek(2018-07-30 11:12) Zgłoś naruszenie 952

    Należy wziąć też pod uwagę, że SOP jest jednostką elitarną policji i nie powinny dziwić te różnice w uposażeniu. W końcu odpowiedzialni są za życie najważniejszych osób w państwie.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Żona (2018-07-30 18:05) Zgłoś naruszenie 97

    Pitu pitu. 1000 złotych brutto w skali roku. Z tym to się zgodzę. Dali niecałą 100 miesiecznie a pozabierali prawie wszystko co tylko mogli, jest to zdecydowanie więcej niż dali. O tym oczywiście cisza

    Odpowiedz
  • wstyd(2018-07-30 22:18) Zgłoś naruszenie 93

    pracownicy budżetówki (sanepid) też zostali zrobieni w bambuko, oszukano ich, od lipca mieli mieć podwyżki , z wyższym ok. 300-400 zł, ze średnim wykształceniem ok. 40 zł, natomiast administracja (niemedyczni) - zero, I nie dostali nić, ale jaja, oszukano ich, pomimo rozporządzenia. Na wuj to wydawać ustawy, rozporządzenia jak i tak mają to gdzieś. Ale na 500+ pisowce to mają

    Odpowiedz
  • byłyy(2018-07-30 17:28) Zgłoś naruszenie 910

    mundurowi powinni zarabiać po 20 tysi ale sami płacić ZUS a nie żerować na uczciwych ludziach i przez to robi się ferment i będzie draka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ~ja(2018-07-31 15:00) Zgłoś naruszenie 80

    1000 zł? I że to niby jest dużo? W moim przypadku osoba, która pracuje w tym samym dziale (w ramach krajowej administracji skarbowej) i ma dokładnie te same obowiązki służbowe co ja, zarabia 2500 więcej (NETTO!). I co mam powiedzieć? Nic nie mówię. Odchodzę.

    Odpowiedz
  • pecunia(2018-07-30 14:48) Zgłoś naruszenie 73

    Pecunia non olet.....WIĘC DZIELĄ. A że nierówno - to już inna bajka

    Odpowiedz