Mundurowi chcą 650 zł podwyżki

autor: Bożena Wiktorowska28.03.2018, 07:23; Aktualizacja: 28.03.2018, 07:50
policja policjant

MSWiA odpiera zarzuty. Tłumaczy, że systematycznie podnosi wynagrodzenia.źródło: ShutterStock

Mundurowi, którzy narażają swoje życie w czasie służby, muszą być dobrze wynagradzani – twierdzą związkowcy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • Wojciech(2018-04-06 19:10) Zgłoś naruszenie 31

    A dlaczego podwyżki mają dotyczyć tylko funkcjonariuszy od 1 do 5 grupy? Co to są za praktyki? Chcecie zrobić patologię w mundurówkach? Na chwilę obecna niejednokrotnie jest tak, że policjant pracujący na drodze zarabia więcej od swojego kierownika!!!!!To jest chore!!!! Jaką odpowiedzialność ma ten na drodze a ten, który nim kieruje? Naczelnik ma pod sobą czasem 70 ludzi i ma zarabiać 300zł więcej od kierownika, który ma pod sobą 12 osób?Jakiś żart!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • TW (2018-03-31 16:45) Zgłoś naruszenie 43

    Nie bójmy się prawdziwego protestu.To jest dla nas jedyna szansa żeby coś wywalczyć.Jeżeli to olejemy to nie będziemy mieli drugiej szansy i nikt poważnie nie będzie z nami rozmawiał. A podwyżka którą proponuje rząd czyli na rękę asystenta 70 zł przeznaczane na jakiś zacny cel.

    Odpowiedz
  • miko(2018-03-31 12:14) Zgłoś naruszenie 37

    ***** policja powinna dostac -jestescie zbrojnym ramieniem pis ,jak wam nie wstyd-odmówcie miesiecznic smolenskich i nie bijcie kobiet

    Odpowiedz
  • Szary człowiek (2018-03-30 18:12) Zgłoś naruszenie 52

    Ludzie obudźcie się w końcu ze za rok odchodzi z policji 30-40%policjantow na emeryturę a chętnych do tej formacji nie ma i nie będzie bo nikt za grosze nie będzie pracował nikt nie chce będzie pracował w każdy weekend i święta młodzi ludzie nie są przyzwyczajeni do pracy w takim systemie i do wyrzeczeń jakie są przy takiej formie pracy Mówiąc otwarcie jeszcze trochę i nikt nie przyjedzie na interwencjie bo nie będzie miał kto bowiem kolejki do zatrudnienia sos policji już niej i nie będzie !!!A do was młodzi ludzie jeśli chcecie coś osiągnąć i dorobić się tylko garba to nie przychodzicie tu

    Odpowiedz
  • awj1(2018-03-29 18:46) Zgłoś naruszenie 51

    od 1 maja mam dostać 80 zł podwyżki hahaha

    Odpowiedz
  • Łukasz(2018-03-28 21:18) Zgłoś naruszenie 211

    Znowu podwyżki dla nowych i młodych funkcjonariuszy. Po 20 latach pomiędzy mną, a kolegą z 5 letnim stażem 600zł różnicy.

    Odpowiedz
  • Obiektywny(2018-03-28 16:21) Zgłoś naruszenie 345

    Moi drodzy, jaka płaca taka praca. Nie wymagajcie od policjantów i kandydatów wszechstronnej wiedzy, dyspozycyjności i indywidualnego podejścia za 2400zl. Pracuja w swieta za darmo, nadgodziny za darmo, zmieniany grafik często z dnia na dzień. Wszystko to przelewa sie na życie rodzinę oraz towarzystwie a niestety nikt nie jest robotem. Część obywateli widząc policjanta wchodzącego do sklepu po ciastko restauracji typo fast-food ma wielkie pretensje, że chu**e nic nie robią i żrą za naszą podatki ale nikt nie pomyśli, że korzystają z 20 minutowej przerwy, która przysługuje KAŻDEMU pracującemu. Zdarzają sie w szeregach czarne owce, których należy zwolnić ale w każdym zawodzie są takie osoby wiec nie generalizujmy. Weźmy pod uwagę, że oni zostają dłużej na służbie za darmo aby inni mogli spokojnie wrócić do swoich rodzin i bliskich. Na koniec moim zdaniem, z którym nikt nie musi sie zgadzać to ogromna prośba, szanujmy ich pracę, nie musimy ich lubić. Wszyscy internetowi trolle, weźcie pod uwagę, że jeżeli wynagrodzenie ze zostanie zwiekszone to spadnie ilość policjantów więc odbije sie to na społeczeństwie, które bedzie dłużej czekać na ewentualną interwencję oraz poziom przyjmowanych osób więc będzie jeszcze gorzej oraz wykrywalnosc przestępstw spadnie.

    Odpowiedz
  • Elwira(2018-03-28 14:48) Zgłoś naruszenie 518

    Policjanci kręcą na siebie bat, oczywiście dostaną podwyżki a przy okazji nowy system emerytalny, jeden dla wszywszystkich. Dawno mówiło się o włączeniu zakładu emerytalnego mundurowe do ZUS i teraz będzie taka okazja.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Barti(2018-03-28 14:27) Zgłoś naruszenie 240

    Jakos cba dostala 1950 zl podwyżki i nie byl to problem dla rzadu . I co to znaczy dla mniej zarabiajacych

    Odpowiedz
  • Muhammad(2018-03-28 13:42) Zgłoś naruszenie 68

    A mi to odpowiadac very much. Zia kilka year bendem z kolegom every day gwalt poleczki i kto mi co zrobic? Kto mnie zlapac?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ooo(2018-03-28 11:25) Zgłoś naruszenie 432

    Nie tylko policja zarabia mało bo i Służba Wiezienna też. I bardzo dobrze niech Protestują.

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-03-28 10:31) Zgłoś naruszenie 1259

    Jak na razie to w Polsce mamy pseudo policjantów. Nie znają przepisów prawa w stopniu wymaganym do pełnienia służby w Policji. Mało kulturalni, Arogancja, buta i bezczelność na porządku dziennym. Stosowanie gróżb i szantażu stosowane często. Przekraczaniem uprawnień w ogóle się nie przejmują. Czują się bezkarni bo wszyscy policjanci wzajemnie się bronią. Nie dałby im ani grosza. A właściwie to trzeba by połowę zwolnić.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Anonim(2018-03-28 09:37) Zgłoś naruszenie 456

    3.5 tysiąca emerytury co za brednie wypisujesz po 15latach dostajesz 40% to sobie policz ile to jest z wypłaty jak zarabiasz 3000 netto po tych 15 latach, a l-4 30 dni pelnoplatne to dużo za chodzenie zimą po ulicy.

    Odpowiedz
  • mio(2018-03-28 09:30) Zgłoś naruszenie 575

    Aneta chyba nie rozumiesz problemu...brakuję kadr w Policji i innych służbach mundurowych, młodzi sie nie garna do munduru albo nie nadają .Chcesz bezpiecznego państwa to musisz zachęcić ludzi do służby.Takim gadaniem za 5 lat będziesz płakać , że nikt nie przyjechał gdy bili kolegę, gdy pożar strawił komórkę sąsiada a na ulicę strach wyjść bo pełno ciapa-tych. Wszyscy są silnego państwa i zapewnienia bezpieczeństwa tyle , że w chwili obecnej trzeba na to środki i pomysły!Może sama zasil szeregi mundurowych? wystarczy zdać szereg badań lekarskich, psychotesty, wykrywacz kłamstw(mając nieposzlakowaną opinię i żadnych grzeszków na sumieniu) egzamin wiedzy ogólnej i sprawnościowy, wykazać się znajomością jednego języka obcego no i przejść rozmowe kwalifikacyjnąi witaj w szeregach!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zaaa(2018-03-28 09:28) Zgłoś naruszenie 932

    "Konieczne jest także zrównanie uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy, żeby wszyscy nabywali prawo do emerytury po 15 latach służby." Niech zarabiaja nawet i 10 tys zł miesiecznie,ale emerytura platna z ZUSu, po min. 25 latach pracy i osiagnieciu wieku 65 lat. No i wymogi - jezeli chesz duzo zarobic to musisz przynajmniej potrafic umiec czytac ze zrozumieniem, a w Policji to duzy problem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Xoc(2018-03-28 08:35) Zgłoś naruszenie 325

    Mechanizm zawsze ten sam. Szkoda im dać 650 zł i w końcu stracą tych ludzi , a nowym dadzą 1000 więcej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz