statystyki

Chcą zmian w zasadach ustalania emerytur. Policjanci zapowiadają strajk

autor: Bożena Wiktorowska05.04.2018, 09:07; Aktualizacja: 05.04.2018, 09:11
1 października 2003 r. funkcjonariusze zostali wyłączeni z systemu ubezpieczeń społecznych i włączeni do systemu zaopatrzenia emerytalnego, a do nowelizacji ustawy zaopatrzeniowej została wpisana data graniczna – 1 stycznia 1999 r.

1 października 2003 r. funkcjonariusze zostali wyłączeni z systemu ubezpieczeń społecznych i włączeni do systemu zaopatrzenia emerytalnego, a do nowelizacji ustawy zaopatrzeniowej została wpisana data graniczna – 1 stycznia 1999 r.źródło: ShutterStock

Związkowcy domagają się m.in. zmian zasad ustalania wysokości emerytury policyjnej. Na podjęcie z nimi rozmów dają rządowi czas do 14 kwietnia.

Jeśli po tym terminie nic się nie stanie, we wszystkich jednostkach w całej Polsce zostaną przeprowadzone referenda w sprawie formy protestu.

– Wyjdziemy na ulice. Problemy dotyczące sposobu obliczania wysokości emerytury trzeba rozwiązać, nie godzimy się na dalsze odwlekanie. Rząd toleruje podział funkcjonariuszy w zależności od daty wstąpienia do służby, to niedopuszczalne – tłumaczy Andrzej Szary, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (91)

  • policja(2018-04-05 22:03) Zgłoś naruszenie 1007

    Podejrzewam,że jeżeli nie ukrócą awansów po znajomościach,to po 2019 wszyscy policjanci z pierwszej linii, którzy nabyli prawa emerytalne odejdą z policji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Maciej(2018-04-06 03:02) Zgłoś naruszenie 958

    Zatrudnię strajkujacego policjanta na koparke od pon do piątku. Godz. 8 00 16 00 wynagrodzenie 5.000 na rękę. Gwarantuje że nikt do Ciebie nie bedze strzelał czy groził ci niebezpiecznym narzędziem nikt nie będzie ci kazał wystawiać mandatów na koparce nie prowadzimy statystyk...sylwester nowy rok karnawał Wielkanoc majówka walentynki dzień matki dzień babki wigilia święta soboty niedziele nocki wolne od pracy jeżeli zechcesz któregoś z tych dni przyjść do pracy zapłacimy ekstra...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ubezpieczony w ZUS(2018-04-06 08:06) Zgłoś naruszenie 6743

    Mundurowcy do wyliczania emerytury maja zachowane PRAWA NABYTE.A my cywile to już nie.To jest SPRAWIEDLIWOŚĆ????To jest dyskryminacja wszystkich cywilów ubezpieczonych w ZUS i KRUS.SKANDAL!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Kaleb(2018-04-06 08:27) Zgłoś naruszenie 573

    A gdzie były związki do tej pory. Jak zmieniały się różne zasady ( emerytura, L-4 ) siedzieli cicho.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy (2018-04-05 11:48) Zgłoś naruszenie 5113

    ............Tusk ogłosił:” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących "....... a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i czasu pracy w szkodliwych oraz niebezpiecznych ,w soboty i swieta które za komuny były norma -bez dni zamiennie wolnych!. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS dnia 22 X2015 r............Kopacz pseudoczłowiek powinna wiedzieć: „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- ......Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób...........Tusk usprawiedliwiając się oznajmił w TV, że musi tych ludzi wstecznie ograbić gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny (prawo do emerytury za prace niebezpieczne w wieku 60 lat ) wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis 2 lata co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy ........... Rezydent Komorowski --gdy poczuł ,że już jest prawie przegranym z Panem Prezydentem Duda w drugiej turze wyborów. "Bronisław Komorowski nagle zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" –przedtem jak podpisywał nie potrafił tego zrozumieć ? zbyt wielu ludzi skrzywdzono --PiS....:500+ wspaniała inicjatywa ,tyle że "nie można nie płacić pracownikowi a rozdawać ubogim" . Tak ,tak . Mamy w tym kraju osoby z 45 letnim stażem pracy ,zatrudniane za komuny w soboty ,święta ,nadgodziny bez dni zamiennie wolnych,zatrudniane w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,nawet przy promieniowaniu izotopowym i co ? -maja prawo do emerytury ze względu na staż?!-- oto przykład jak się nie płaci spracowanym robotnikom a rozdaje nie swoje. Kochani mędrcy! -czy nie słyszeliście jak Donald Tusk ogłosił publicznie:" ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących "......... a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS dnia 22 X2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie z póź zmianam Zrobił to (okradł wstecznie z wieku emerytalnegow 60 r zycia osoby zatrudnione szczególnie za komuny przy rtęci,promieniowaniu izotopowym -np: źródła CObalt na elektrofiltrach,ogromnym pyle ,potęznym hałasie ,gazach i pyłach wybuchowych,niebezpiecznych napięciach ,wysokich ciśnieniach i temp itp... Okradł tyh ludzi wstecznie Ustawą POmostową pomimo gdy szczególe Kopacz powinna wiedzieć: „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób. Odebrano Im zapracowana radość starszego wieku a o tym, że Oni po fakcie pracy mieli wiedzieć ,że są to przywileje przejściowe i wstecznie się Ich okradnie sędzia zaprzyjaźnionego TK przeczytał w gwiazdach-- i co Wy na to? Czyz ten Ćpunek nie powinien siedzieć?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • EMERYT(2018-04-06 08:02) Zgłoś naruszenie 4123

    SPOŁECZEŃSTWO MA WAS W NOSIE I WASZE PROBLEMY.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • timi(2018-04-05 16:04) Zgłoś naruszenie 3761

    Powinni im zmienić tak, żeby mieli jak wszyscy. Co najwyżej w ramach pomostówki o 5 lat wcześniej i to dla tych, którzy mają odpowiedni wydatek energetyczny w czasie służby, a nie tylko sam fakt noszenia munduru.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • asas(2018-04-05 16:47) Zgłoś naruszenie 3312

    Panie Szary, tak wszyscy mają w Polsce, różne sposoby wyliczania emerytury w zależności od daty podjęcia pracy.

    Odpowiedz
  • Lidl president (2018-04-06 03:17) Zgłoś naruszenie 295

    Zatrudnię młodego strajkujacego policjanta Lidl 4000zl bez obaw jeżeli chodzi o życie i zdrowie....płatne nadgodziny święta niedziele soboty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Voxveritas(2018-04-06 08:50) Zgłoś naruszenie 2012

    Czyli patologiczne szalbierstwo jakim jest polski system emerytalny, zostanie znowu ulepszany o kolejne patologie wymuszane przez beneficjentów systemu i tak korzystających z nieprzyzwoitych przywilejów. Uważajcie uprzywilejowani aby to społeczeństwo nie zastrajkowało i przegnało was na cztery wiatry. Wszelkie pseudo reformy, absurdu zwanego ZUS, FUS ( system emerytalny z przypadłościami) w dzisiejszym wydaniu to pudrowanie truchła, który jest tak obrośnięty kłamstwem, absurdem oraz politycznym matactwem, do tego stopnia, że kompromituje naród i jego pseudo elity. Przyzwolenie na utrzymywanie takiej patologii, łamiącej zasady konstytucyjnej równości praw i zwykłej przyzwoitości to dowód zniewolenia narodu, rządzonego przez oligarchiczne mafie bojące się tylko uprzywilejowanych beneficjentów tego systemu a ukształtowanych jeszcze za leninowsko-stalinowskiej sprawiedliwości społecznej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • janosz(2018-04-06 02:03) Zgłoś naruszenie 1937

    brakuje rak do pracy wypoczeci policjanci chetnie przyjme na budowe czas pracy 12h placa min w tym zupa odplatana 8zl swoje umundurowanie moze byc ze sortow mundurowych bez pagonów, niech strajkuja slyszałem ze kler tez bedzie strajkował chodzi o celibat

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Mariusz Sokołowski (2018-04-06 03:12) Zgłoś naruszenie 1822

    Zatrudnię strajkujacego policjanta jako przedstawciel handlowy praca miła przyjemna kontakt z normalnymi ludźmi możliwość poruchania na boku pensja 10.000 tys zł plus premia służbowy tel kom samochód który przeszedł przegląd jak się należy rocznik 2018. Paliwo do bólu...żyć nie umierać....gwarancja ze wrócisz do domu cały i zdrowy...bezpieczeństwo 100 procent...chyba ze od rucha nią serce nie wytrzyma...zapraszam i pozdrawiam...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Robak(2018-04-05 17:48) Zgłoś naruszenie 1718

    To w tej chwili nie jest żaden problem, bo nie ma kto iść w Policji na emeryturę (już wszyscy co mieli prawa emerytalne to odeszli). Pozostali maja po 10-15 lat służby i jeszcze długo, długo, długo będą bronić państwa prawa bez sprawiedliwości.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Op(2018-04-05 21:25) Zgłoś naruszenie 1733

    Jeszcze siedzą trutnie by mieć jubileuszowki

    Odpowiedz
  • Zdzicho Wendzonka z targowiska(2018-04-06 08:06) Zgłoś naruszenie 1224

    Przechowlania matołów zacznie protestowac - no pewnie jak inni odchodza po 15 latach to czmeu nie JA. A przepraszam bardzo - jak wstepowaliscie do sluzby to jakie zasady były??? N O W E a nie stare komunistyczne przywileje ktorych mundurowka ma pelno bo SLD tak skonstruowalo przpeisy zeby mundurowych po odejsciu ze sluzb zatrudniac w urzedach i policji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • realista(2018-04-06 12:41) Zgłoś naruszenie 1220

    Polityczna Policja PIS-u !!! to zbrojne ramie PIS-u , tłumi protesty obywateli , powiadamia prokuraturę . Emerytury za co??? , że służba w " totalitarnym państwie Kaczora " i są na jego wezwania!!! Idzie po podwyżki do " profesjonalisty Płaszczaka " . a za okres waszej służby dla PIS , emerytury powinny być liczone po 0 % za każdy rok służby dla totalitaryzmu Kaczora , Płaszczaka , Zielaka i im podobnych...............

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Chudy byk(2018-04-06 09:22) Zgłoś naruszenie 1213

    Porównajcie wpierw swoje przywileje ,z pracownikiem zatrudnionym na etacie,który przepracowuje niejednokrotnie 45 i 50 lat,pod warunkiem ,że nie zwolnią go przed ochronką. Również gdy szedłem do pracy w 1981 roku,wymagany staż ,by przejść na emeryturę był 40 lat,już mam przepracowane 37 i co/ o emeryturze nawet nie myślę,wychodzi na to że jak dozyję i mnie nie wywalą ,będę miał przepracowane 50 lat.( Za POprzedników musiałbym dorzucić jeszcze 2 lata) Zajefajnie!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ex(2018-04-08 11:35) Zgłoś naruszenie 111

    Metoda salami, czyli obcinania po kawałeczku mundurowym zaczęła się od ustawy represyjnej, gdy obcięto emki według zasady-im dalej zaszli i dłużej służyli -tym więcej stracili. To był czas na tupnięcie, a nie zostawienie kolegów na pastwę pisu. Teraz kolej na następnych. Podzielą was i pogonią, należy się wam.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Security wie milf(2018-04-06 03:25) Zgłoś naruszenie 913

    Zatrudnię strajkujacego policjanta ochrona agencja body security 6000 zł miesięcznie. Praca polega na chronieniu wdowy lat 30 biust 5 50 kg szczupła opalona napalona. Chętnych zapraszam.

    Odpowiedz
  • .(2018-04-06 04:06) Zgłoś naruszenie 85

    Zapraszam na lody do Sopotu. W trojmiescie najlepiej smakują.

    Odpowiedz