Odchudzenie administracji? Eksperci: To się nie uda

autor: Artur Radwan27.12.2017, 07:37; Aktualizacja: 27.12.2017, 08:09
Eksperci nie mają najmniejszych wątpliwości: armię urzędników faktycznie przydałoby się przyciąć, bo za koalicji PO-PSL bardzo się rozrosła.

Eksperci nie mają najmniejszych wątpliwości: armię urzędników faktycznie przydałoby się przyciąć, bo za koalicji PO-PSL bardzo się rozrosła.źródło: ShutterStock

Premier zapowiedział zmniejszenie liczby urzędników, a chwilę później... zdecydował o utworzeniu nowych stanowisk. Specjaliści twierdzą, że reorganizacja może się okazać niemożliwa do przeprowadzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • lech(2017-12-29 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    puki sie nie pogoni tej armi darmozjadow i utrudniaczy codziennego zycia to,,kraj sie nie zmieni urzednik zawsze wykarze swoja niebednsc dla urzedu

    Odpowiedz
  • Alfi(2017-12-28 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ja zostałem po reformie zwolniony a na moje miejsce zaraz ogłoszono nabór

    Odpowiedz
  • ukulele(2017-12-28 07:59) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie którzy domagają się zmniejszenia zatrudnienia w budżetówce to Ci którzy nigdy w niej nie pracowali! Nie jesteście świadomi ile papierolgii się tworzy w takim urzędzie.Nie mówię, że to praca ponad siły -bo nie jest. Ale wszystko to co nazywacie "informatyzacją" urzędu- jakoś w tym komputerze musi się znaleźć. Pięknie nazwany "Dział Informatyki" w skarbówce, to nic innego jak pokój pełen ludzi którzy wklepują każdą cyferkę z pojedynczego PITU. W każdym dziale jest przynajmniej jedna osoba która np.siedzi i adresuje koperty!

    Odpowiedz
  • gienia(2017-12-27 22:00) Zgłoś naruszenie 50

    rozbuchana głupotami administracja i wy chcecie ją odchudzić, głupich przepisów natworzyliście itp. idioctw i myślicie, że jeden pracownik za trzech będzie pracował i to jeszcze za najniższą krajową. Bo tak jest niestety na tym dole,, no być może i góra ma się dobrze

    Odpowiedz
  • Konsument(2017-12-27 19:57) Zgłoś naruszenie 12

    Mialy byc konsolidacje inspekcji aby kontrole byly bardziej skuteczne i nic sie nie dzleje w tym zakresie. A jakosc produktow spozywczych jak czytamy informacje Uokik dalej niewlasciwa.Byc moze czas na zmiany rowniez w zatrudnianiu urzednikow, fachowcow z danej branzy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sa(2017-12-27 18:33) Zgłoś naruszenie 51

    Za Jaruzelskiego było ok.420 tys .admin.osób. i pisali wszystko papierowo. Teraz elektronika, informatyka komp., internet , nawet wszystkie firmy nawet te mikro mają składać całą dokumentacje przez JPK do MF-US, a armia urzędników liczy ok.630 tys. .Ponadto pożera 200 mln na premię, poza suto opłacanymi pensyjkami.Obsadzona byle jakimi spec. ,bo nie potrafią MF dobrze przygotować JPK ,aby były od razu przy nich odpowiednie programy(przystawki) , do tych komp.programów WS XP,Vista, 2000 itp.jakie są masowo używane w firmach mikro. Wszystko się kitrasi (zawiesza komp,sieć internetu w terenie słaba do ich ściągania !!!) a urzędnicy z siebie są zadowoleni. W takiej sytuacji potrzeba zmniejszyć (ułatwić procedury ,skrócić ) ilość ustaw -rozp.(poprzez weryfikację, część się nakłada, zmniejszyć wtedy do 400tys. administrację . Tak ,bo jak będziemy sami obsługiwać JPK urzędy np.MF - nawet mikro firmy ,to po co tyle urzędników ????. Czekamy ???.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fakty(2017-12-27 18:19) Zgłoś naruszenie 40

    od roku 1989 największy przyrost wszelkiej administracji był i jest w warszawie, mamy ciągłą centralizację administracji od czasu zmniejszenia liczby województw, w warszawie co roku tworzą nowe urzędy i kolejne etaty

    Odpowiedz
  • Jeszcze ....(2017-12-27 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    .... nigdy, nikomu nie udało się odchudzić administracji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stach(2017-12-27 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    W administracji skarbowej zatrudnienie spada od lat, a obowiązków przybywa I to znacznie). Jeżeli miałoby być rzetelnie - warto byłoby podać ile komu wzrosło. To w samorządach jest największy wzrost od lat. Nie można redukować "równo" - jak leci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dfsddfs(2017-12-27 15:00) Zgłoś naruszenie 140

    Zlikwidować należy 1) urzędy pracy i powiaty, powiększyć gminy, należy się też przyjrzeć zatrudnianiu w gminach, powiatach, radców prawnych, którzy obsługują daną JST, a następnego dnia petenta tej JST... albo załatwiają pozwolenie w JST w której pracują, dla klienta na budowę którego obsługują następnego dnia.

    Odpowiedz
  • Urzednik(2017-12-27 14:21) Zgłoś naruszenie 164

    Panie Radwan dlaczego nie lubi pan urzędników. Co jakiś czas pisze pan o redukcji urzędników. Mam wrażenie to jeden i ten sam artykuł od 10 lat. P. S. Niech pan spróbuje zdac egzamin na urzedNika lub wygrać konkurs w urzędzie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyborca(2017-12-27 13:58) Zgłoś naruszenie 401

    I kto to mówi?Jak powstał nowy etat wicepremiera.Tanie PAŃSTWO?Dobre?

    Odpowiedz
  • hipopotam(2017-12-27 13:52) Zgłoś naruszenie 183

    Żałosne w tym "artykule" jest już to, że autor pisze o walce z biurokracją a należy walczyć z biurokratyzacją (widać nie rozróżnia tych dwóch pojęć). Proponuję by sejm przestał uchwalać tysiące nikomu niepotrzebnych ustaw, które musi ktoś (administracja) wykonywać i będzie po problemie. Przedników przybywa ponieważ rządzący z niepohamowaną dziecięcą radością tworzą nowe urzędy, nowe obowiązki i kompetencje dla państwa by ich partyjni koledzy i rodziny oraz znajomi mieli gdzie pracować. Postulowałem w moim urzędzie audyt obciążenia pracą i niestety ;p nie da się ponieważ struktura jest tak zabetonowana, że każdy boi się ruszyć tych, którzy się przyspawali do swoich stołków ... tyle w temacie Ps. wbrew obiegowym opiniom przyspawanych do stołków audyt taki da się zrobić ale trzeba się wielu narazić i to jest faktyczny powód fiaska tych pomysłów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Toż od Komuny w Urzedzie tak samo.....(2017-12-27 13:11) Zgłoś naruszenie 712

    Ot liczydła na Komputery zamienili i tyle.... Niby coś tam klikają....ale grają zwykle w Sapera

    Odpowiedz
  • Potrzebne dobre Spychacze.....(2017-12-27 13:04) Zgłoś naruszenie 613

    Trzeba Urzędy zrównać z ziemią, a zmanierowanych Urzedników wysłać do Fabryk albo do PGRów.... I od Nowa stworzyć wszystko od przepisów po struktury !!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Odchudzanie było w dobrze zarządzanych Urzędach(2017-12-27 13:01) Zgłoś naruszenie 124

    Ale zamówienia publiczne ustawicznie niszczą Urzędy.... Firma prywatna kupuje to co najlepsze... Budżetówka to co dostanie w worze od Dziada - znaczy to co wyjdzie z Zamówień Publicznych. I ani to tanie ani dobre....Ot mamy nie działający CEPIK, nie działające programy w Skarbowości, Policji, Prokuraturach i Sadach....By ten burdel ogarnąć trzeba 2 razy tyle ludzi niż przed tzw. Modernizacją za setki mld Zł. Kupujta dalej w Zamówieniach Publicznych badziew od bzdetnych Firm. Tak jak inne materiały - długopisy nie piszące, tonery nie drukujące nalezycie, i komputery składane dla Urzędów z leżaków magazynowych. Urząd to Dziad co bierze wszystko do wora co dadzą i dobrze płaci !!!!

    Odpowiedz
  • ka(2017-12-27 11:28) Zgłoś naruszenie 155

    O artykuł pana Radwana, który osobiście nie lubi urzędników. Musiał mu jakiś zrobić straszną krzywdę, że przenosi to na wszystkich. :)) Prawda jest taka, że dłubanie w urzędach PIS już rozpoczął, ze skutkiem raczej opłakanym dla ludzi. Żeby cokolwiek reformować to trzeba najpierw brać pod uwagę zapotrzebowanie społeczne a nie własne urojenia.

    Odpowiedz
  • wrocław(2017-12-27 11:21) Zgłoś naruszenie 275

    haha tylko dureń w to uwierzy. Płacą takie grosze że ludzie masowo sami sie zwalniają. Potem powiedzą że zmniejszyło się zatrudnienie np o 4.1%. Zostaną tylko ludzie bez pomysłu na życie siebie itp!!!!!

    Odpowiedz
  • A(2017-12-27 11:07) Zgłoś naruszenie 155

    Za obecnych rządów powstają tylko kolejne stanowiska aby powsadzać "swoich" ludzi.

    Odpowiedz
  • C3P0(2017-12-27 10:57) Zgłoś naruszenie 238

    Zwolnić urzędników, powołać w każdym urzędzie kapelana i stworzyć kaplicę. A

    Odpowiedz