Mezalians po polsku, czyli ona i truteń. Co piątą rodzinę utrzymuje kobieta

autor: Janusz K. Kowalski, Klara Klinger22.11.2017, 07:55; Aktualizacja: 22.11.2017, 08:06
praca, komputer

Wprawdzie według Eurostatu do codziennej opieki nad dziećmi włącza się u nas już 65 proc. mężczyzn, a gotuje 33 proc. z nich, to nadal podział obowiązków nie jest równy.źródło: ShutterStock

Pracujące panie najczęściej mają wykształcenie wyższe. Zatrudnieni panowie są po zawodówce. Różnice w zarobkach na korzyść płci pięknej będą rosły.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (55)

  • Art(2017-11-27 13:22) Zgłoś naruszenie 380

    Zatem w 80% przypadków można powiedzieć "On i truteń, cztery na pięć rodzin utrzymuje mężczyzna." tak?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • as(2017-11-27 21:07) Zgłoś naruszenie 01

    "Ona i Truten" - w znakomitej mniejszosci rodziny wygladaja tak. A jak mezczyzna zarabia wiecej w przytlaczajacej wiekszosci przypadkow to jest "on i truten"? Nie maja umiaru dziennikarze w osadach. Przerazajace.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lex(2017-11-29 13:46) Zgłoś naruszenie 01

    No panie Domanski, jeszcze nauczyc chlopa dzieci rodzic i bedzie git w PL!

    Odpowiedz
  • bluiss(2017-11-29 19:35) Zgłoś naruszenie 11

    Niestety są przypadki że żona dyrektor zarabia naście tysięcy, wraca do domu gdzie robi wszystko, pan zarabia grosze, po pracy trenuje z kolegami rożne sporty, w domu robić nie lubi, na działce także. Znam takie związki. I o takiego trutnia chodzi bo tzw. partnerstwo w malżeństwie nie jest jeszcze powszechne.

    Odpowiedz
  • jan(2017-12-02 09:43) Zgłoś naruszenie 20

    Nazywanie mężczyzn trutniami jest szowinistyczne i obrzydliwe!

    Odpowiedz
  • ac(2018-07-15 00:32) Zgłoś naruszenie 10

    Super wykształcone z dyplomami Wyższej Szkoły Gotowania na Gazie w Pcimiu Dolnym. A do połowy damskich firm dopłaca mąż.

    Odpowiedz
  • Przestańcie skłócaćspołeczeństwo(2019-07-21 08:32) Zgłoś naruszenie 20

    "Dziennikarka" od siedmiu boleści pisze artykuły, by wywoływać kontrowersje. Podła praktyka.

    Odpowiedz
  • Murphy(2019-07-21 08:36) Zgłoś naruszenie 40

    Skoro co 5 rodzinę utrzymuje kobieta, oznacza to, że 4 z 5 utrzymuje facet i to kobieta jest tym trutniem... Co za bełkot w tym artykule.

    Odpowiedz
  • truteń(2019-07-21 08:46) Zgłoś naruszenie 20

    ale wysryw

    Odpowiedz
  • Patos(2019-07-21 08:46) Zgłoś naruszenie 20

    Nadal w 4 na 5 gospodarstw to mezczyzna musi harowac na te nieudolne baby.

    Odpowiedz
  • bvc(2019-07-21 09:13) Zgłoś naruszenie 20

    Później szok, że wśród mężczyzn jest tyle samobójstw skoro w mediach panuje taka opresyjna narracja co do nich.

    Odpowiedz
  • Sud0(2019-07-21 09:30) Zgłoś naruszenie 10

    Byłoby mi wstyd gdybym napisal taki artykul. - Tytul obrazliwy - "juz az 21 proc." Ale "tylko 27 proc." Wiekszy procent to tylko a mniejszy to az. Gdzie tu logika? - w 4/5 kto utrzymuje rodzine? I czy ktos wtedy tez jest trutniem? - Kobiety: 42,3 proc. Wykształcenie wyższe 25,7 proc. policealne i średnie zawodowe Mezczyzni: 32,1 proc.zawodowe 27,8 proc. Policealne i średnie zawodowe Czyli 40 proc. Mezczyzn ma wyzsze czy wcale nie ma wyksztalcenia? Jezeli wyzsze to 40proc i kobiet i mezczyzn ma wyzsze czyli tak samo. Policealne i srednie to samo praktycznie ten sam procent 28/26. Wiec gdzie ta straszna roznica w strukturze wyksztalcenia?

    Odpowiedz
  • Mario(2019-07-21 09:30) Zgłoś naruszenie 20

    Feministka chciała dobrze ale wyszło jak zawsze

    Odpowiedz
  • on i truteń(2019-07-21 09:30) Zgłoś naruszenie 10

    co za ***** i jaka kretyunka to pisała hahaha masakra... lewica ma sprane łby na maxa..

    Odpowiedz
  • kobietka(2019-07-21 09:40) Zgłoś naruszenie 10

    Chciałabym takiego "trutnia", co umie i lubi gotować, kocha dzieci i czas spędzany z nimi, jest rodzinny, lubi z nami spędzać czas, ja mogę zarabiać :) Tylko gdzie takiego wspaniałego gościa z sercem znaleźć, ech..

    Odpowiedz
  • as1234(2019-07-21 09:46) Zgłoś naruszenie 10

    Stwierdzanie ze co 5 mezczyzna to truten to tez stwierdzanie ze 4/5 kobiet to trutnie ? Wogle jestem przeciwny stawianiu w takim swietle Polakow. To ze ktos mniej zarabia nie oznacza ze nie pracuje ciezej od osoby wiecej zarabiajacej . Latwosc z jaka redakcja gazety obsmarowuje ludzi nieprzyjemnymi okresleniami przeraza. W zasadzie obrazili wszystkich i kobiety i mezczyzn.

    Odpowiedz
  • Zbuyszko(2019-07-21 09:46) Zgłoś naruszenie 10

    Artykuł zgłoszony za mowę nienawiści.

    Odpowiedz
  • Konstanty(2019-07-21 10:02) Zgłoś naruszenie 10

    Poprawny nagłówek: 4/5 kobiet są utrzymywane przez męża.

    Odpowiedz
  • Pita(2019-07-21 10:06) Zgłoś naruszenie 10

    Artykuł dla Pań, które nie są w stanie się dogadać i szukają otuchy i potwierdzenia że są normalne. Zastanawiam się tylko kiedy te zarabiające dużo, kształcące się na podyplomowych kobiety i jeszcze pracujące etatowo znajdują czas na wychowanie i zajmowanie się dziećmi. Cudów nie ma. Znam wiele takich kobiet- prawda jest taka że wolą siedzieć w robocie bo z dziećmi nie dają rady i tak im po prostu lżej(oczywiście są wyjątki). Praca ważniejsza i łatwiejsza niż wychowanie dzieci. Pogada z koleżankami poleci w delegacje i zapalaci opiekunce. A potem dramat w domu.z mężem się nie dogada bo niby jak.... Pamiętajmy, każdy medal ma dwie strony a w artykule tylko jedna ta nowoczesna, wciskana nam przez media. Drugiej nie widać a ta jest ciemna i ma wiele konsekwencji dla całej rodziny. Taka jest prawda że te wszystkie przemiany nie są za darmo i kosztują spoleczenstwo bardzo wiele a najwięcej dzieci. Pracuje w dużej międzynarodowej firmie gdzie wiele kobiet ma stanowiska kierownicze tak jak i ja. Naslucham się wiele jak to wolą z domu uciekać do roboty niż dzieci wychowywac bo tak po prostu łatwiej a nie trudniej;)

    Odpowiedz
  • lolek1337(2019-07-21 10:10) Zgłoś naruszenie 10

    Feminizm uszkadza mózg

    Odpowiedz