Cudzoziemcy ratują nasz rynek pracy. Pracują już w prawie połowie firm

04.10.2017, 17:30; Aktualizacja: 04.10.2017, 17:56
praca, pracownik

Badani przedsiębiorcy ocenili, że główne trudności związane z zatrudnianiem cudzoziemców to: skomplikowane procedury, znalezienie odpowiedniego pracownika oraz wydłużający się czas oczekiwania na dokumenty, które uniemożliwiają pracownikowi z zagranicy podjąć pracę.źródło: ShutterStock

Firmy coraz częściej decydują się na zatrudnienie cudzoziemców, robi to już niemal 40 proc. przedsiębiorców, a blisko 60 proc. to planuje - wynika z badania Business Centre Club oraz Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji (IOM).

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Waldi(2017-10-04 20:07) Zgłoś naruszenie 40

  Propaganda że nie ma polskiego pracownika na dane stanowisko,chodzi kto jest tańszym pracownikiem,a wiadomo Ukrainiec.A mieszkanie dla pracownika z Ukrainy załatwia pracodawca.A Polak jak wyjedzie do innego miasta za praca to niech się sam martwi gdzie będzie mieszkał.

  Odpowiedz
 • a dyskryminacja płacowa w ramach UE?(2017-10-05 07:38) Zgłoś naruszenie 10

  Nie ratują, tylko zwiększają podaż pracy, dzięki czemu praca dalej może być tania. To z kolei skutkuje utrwaleniem biedy i zapóźnienia technologicznego.

  Odpowiedz
 • ano(2017-10-05 08:10) Zgłoś naruszenie 10

  Jak znam zajmujących się działalnością gospodarczą (przeważnie mikroprzedsiębiorcy) to proporcje są odwrotne - prawie wszyscy narzekają ile to ich kosztuje jeden zatrudniony . Więc te 88 % to przede wszystkim argument taniości przybyszów, a nie żaden inny.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane