Bilans reorganizacji w urzędach: Mniej dyrektorów, więcej naczelników

autor: Artur Radwan27.09.2017, 07:34; Aktualizacja: 27.09.2017, 08:16
Jak czytamy jednak w dokumentach, do których dotarła DGP, oficjalnie GUM likwidując kilka stanowisk dyrektorskich poczynił oszczędności.

Jak czytamy jednak w dokumentach, do których dotarła DGP, oficjalnie GUM likwidując kilka stanowisk dyrektorskich poczynił oszczędności.źródło: ShutterStock

Przed reorganizacją w podległym ministrowi rozwoju i finansów urzędzie było 41 stanowisk kierowniczych. Po reorganizacji przybyło 10. Wzrosły wydatki na wynagrodzenia, a na nagrody – aż dwukrotnie.

W grudniu 2016 r. minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki nadał nowy statut Głównemu Urzędowi Miar, który bezpośrednio mu podlega. Oficjalnym powodem reorganizacji było przeregulowanie urzędu i zbyt duża ilość biur obsługowych. Po zmianach liczba stanowisk kierowniczych, miała zmaleć, a koszty funkcjonowania spaść.

Zdecydowano się na likwidację poszczególnych biur w tym m.in. biura prawno-legislacyjnego, obsługi urzędu, budżetowego i informatyki (w każdym z nich był dyrektor, w niektórych także zastępca). W to miejsce powstało jedno biuro dyrektora generalnego. Stworzono jednak wiele nowych stanowisk. Na przykład w miejsce dyrektora biura prawno-legislacyjnego utworzono stanowisko zastępcy dyrektora biura generalnego ds. prawnych i do tego utworzono stanowisko naczelnika wydziału prawnego i wydziału projektowo-organizacyjnego.

– W miejsce jednego stanowiska kierowniczego utworzono aż trzy nowe. Do tego osobę, która była odpowiedzialna m.in. za obsługę sekretariatu, awansowano na stanowisko naczelnika wydziału organizacyjno-projektowego – wylicza były pracownik GUM. – Taki rozrost stanowisk kierowniczych i wydziałów nastąpił w miejsce każdego zlikwidowanego biura. Bulwersujące jest to, że najprawdopodobniej byłym dyrektorom, którzy trafili na stanowiska naczelników, pozostawiono identyczne pensje – dodaje.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • MG(2017-09-27 13:14) Zgłoś naruszenie 41

    To po co reorganizacja? Pozorne ruchy, dla samych ruchów :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane