120 tys. urzędników służby cywilnej nie dostanie podwyżek

autor: Artur Radwan29.08.2017, 07:26; Aktualizacja: 29.08.2017, 07:51
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Rada Ministrów w ubiegłym tygodniu przyjęła wstępny projekt ustawy budżetowej na 2018 r.źródło: ShutterStock

Blisko 120 tys. członków korpusu służby cywilnej nie ma co liczyć na wzrost uposażeń nawet o wskaźnik prognozowanej inflacji. Być może doczekają się tego dopiero w 2019 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (72)

  • Ktoś(2018-05-09 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem skąd wzięli kwotę 3748 zł. Ja pracuje od 10 lat w służbie cywilnej i zarabiam 2444zł brutto wstyd!!!!

    Odpowiedz
  • j-men(2017-10-09 10:18) Zgłoś naruszenie 10

    Wszyscy tylko jadą po urzędnikach, ale jak potrzeba coś załatwić to z ***** przy okienku że za mało ich w pracy i nikt nie obsługuje. Pracuje w administracji 19 lat i widziałem już wszystko, tylko nigdy pieniędzy. Każda władza obiecuje obiecywać. To co zrobiło PO przez 8 lat to woła o pomstę do nieba, zajechali SC całkowicie. Przyszedł PiS i robi to samo. Jeżeli ktoś sie łudzi że ludzie przyjda do administracji pracować to po prostu się łudzi. za 2 lata bedzie pracował Wojewoda i jego sztab i nikt więcej. Za 2500 brutto nikt do pracy nie przyjdzie. W LIDLU na dzień doby płaca 2950 zł brutto, a obowiązków mniej. jeżeli ktoś pracuje lub zamierza pracować w administracji państwowej niech dwa razy się zastanowi. Szkoda czasu i nerwów. Wiem co mówię. Ja wkrótce odchodzę i zamykam ten rozdział ide do sektora prywatnego za dwa razy więcej niż tu. Pozdrawiam młodych i prof. Szmulika za ciekawy wywiad o podwyżkach dla administracji - niech ostatni zgasi światło.

    Odpowiedz
  • Sara(2017-09-06 13:38) Zgłoś naruszenie 20

    Jest mi przykro jak czytam te bzdury. Kto ma w budżetówce wskaźnik 2,00. Po 37 latach pracy mój wskaźnik to 1,40. Wierzyłam, że jak zmieni się Rząd to i docenią starania i pracę urzędników-pomyliłam się... Zmieniłam zdanie na temat obecnej władzy. Zawiodłam się....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawie emerytka(2017-09-06 10:18) Zgłoś naruszenie 20

    jak widzę te słupki z wypłata urzędników to słabo się robi. Ja mam 37 lat pracy, 1900 na rękę aż miło znajomi nie chcę wierzyć nosze ze sobą pasek z kwota wypłaty Pozdrawiam :)

    Odpowiedz
  • cywilny pracownik(2017-09-05 11:35) Zgłoś naruszenie 10

    Szef SC do dymisji !!!! Natychmiast. Dlaczego siedzi cicho i nie zabiera głosu w imieniu służby !!!

    Odpowiedz
  • Polal(2017-09-04 12:03) Zgłoś naruszenie 40

    Najbardziej wkurzajace to są podwyżlki sedziom, proktraorom , munduroiwym nie pklaćacym ZUSu NAJWIECEJ ZARABIAJACYM i i cągle nauczycielom !!

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-09-03 11:19) Zgłoś naruszenie 10

    Nie szkodzi . I tak zagłosują na złodziei i agenturę - bo z tego żyją ...

    Odpowiedz
  • Olać Kolejne WYBORY(2017-08-31 08:06) Zgłoś naruszenie 31

    Nie ma sensu chodzić na Wybory - bo wybierając czuję jak by się wybierało tego kto cię wydyma w cztery litery. Dymania za free dość - Niech Sami się wybierają.

    Odpowiedz
  • Urząd nie jest dla Urzednika(2017-08-31 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Urząd jest po to by polityczne indywidua miały gdzie Piastować Stanowiska!!!!! Do roboty Apolityczna Chołoto !!!!!!

    Odpowiedz
  • szara strefa (2017-08-30 21:02) Zgłoś naruszenie 20

    Wysokość wynagrodzeń w służbie cywilnej ewolucyjnie może doprowadzić do dorabiania w szarej strefie przez pracowników tej formacji.

    Odpowiedz
  • Murzyn zrobił swoje...głosował na PIS(2017-08-30 20:14) Zgłoś naruszenie 40

    Murzyn może odejść... Politycy dymają tych swoich Urzędników aż Furczy...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • K.K.(2017-08-30 10:50) Zgłoś naruszenie 20

    Mietek koniec przerwy do łopaty.

    Odpowiedz
  • Urzędniczka(2017-08-30 09:08) Zgłoś naruszenie 70

    Podziękujemy przy urnach...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • T1000(2017-08-30 08:00) Zgłoś naruszenie 20

    To państwo za jakiś czas się po prostu zawali. Polacy są mistrzami w niszczeniu swojego państwa!

    Odpowiedz
  • skarbona(2017-08-30 07:23) Zgłoś naruszenie 362

    Mamy sukces. Ściągnięto rekordowo wielką kwotę z VATu i podwyżki będą dla policjantów "biednych" nauczycieli (kwota bazowa o prawie 1 tys. wyższa niż nasza) , dla SG, BOR itd. Tylko dla ludzi, który na te ICH podwyżki pracują kolejny rok nie ma kasy.

    Odpowiedz
  • mm(2017-08-29 21:42) Zgłoś naruszenie 20

    Tanie państwo wersja 2.0

    Odpowiedz
  • Bert(2017-08-29 20:39) Zgłoś naruszenie 434

    Rząd PO/PSL świadomie głodził SC, ponieważ w praktyce - spójrzmy prawdzie w oczy - dążył do likwidacji polskiej państwowości .(słynne "zamorzyć bestię"). PIS zastał SC z wynagrodzeniami, które przez 8 lat władzy liberałów straciły ok.20 % wartości i wykonuje teraz nerwowe ruchy, bo rzeczywiście zastał SC w stanie upadłości. Podniósł wynagrodzenia najmniej zarabiającym, co było słuszne, tyle, że zapomniał o średniakach i teraz tak spłaszczył zarobki w SC, że ludzie pytają się, gdzie tu jakiś sens, gdzie ścieżka awansu, po co gradacja stopni służbowych, skoro wszyscy mają podobne pieniądze. Wreszcie wynagrodzenie powinno zależeć głównie od wkładu pracy, a nie być kołem ratunkowym rzucanym, żeby pracownicy SC nie chodzili do pomocy społecznej po zasiłki. Od lat obserwuję zastępy młodych , wykształconych, ambitnych i zdolnych ludzi, którzy przez SC tylko się przewijają. Rok, dwa, trzy i astanavista - bo nie widzą finansowych perspektyw. W rezultacie mamy podstarzałe kadry, które w najbliższych coraz szybciej będą sie wykruszać i młodziaków, którzy przyszli do SC, żeby mieć co wpisać do CV. To jest realny problem dla władzy w perspektywie najbliższych lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hejtt(2017-08-29 19:42) Zgłoś naruszenie 366

    jak żeście durni i siedzicie cicho zamiast wyjść na ulicę to ************* za jałmużnę, na 500+ dla leni są pieniądze tylko dla pracujących nie ma

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xxx(2017-08-29 17:17) Zgłoś naruszenie 333

    Dla SWOICH w urzędach zawsze są podwyżki.

    Odpowiedz
  • Realista(2017-08-29 14:59) Zgłoś naruszenie 300

    Proponuje przeczytac ten artykuł i komentarze: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1066310,polska-nawalnice-sytuacje-kryzysowe-urzednicy.html I teraz szanowni czytelnicy zastanowcie sie czemu adm.zespolona tak pracuje - jaka motywacja do pracy za takie pieniadze!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz