statystyki

Burmistrz przyjmuje i odwołuje dyrektora biblioteki

autor: Bożena Wiktorowska12.07.2017, 08:06; Aktualizacja: 12.07.2017, 08:14
biblioteka

Po wygranych wyborach burmistrz odwołał dyrektorkę jeszcze przed upływem terminu, na jaki została powołana.źródło: ShutterStock

Dyrektorowi biblioteki zwolnionemu z pracy z powodu utraty zaufania przysługuje wyłącznie odszkodowanie. Nie ma podstaw do ubiegania się o przywrócenie do pracy.

Powodem zajęcia się sprawą był spór między dyrektorką gminnej biblioteki a burmistrzem niewielkiej miejscowości na Podlasiu. Kobieta łączyła prowadzenie placówki kulturalnej z redagowaniem lokalnej gazety. W czasie kampanii wyborczej do samorządów opublikowała w niej artykuł przedstawiający w niekorzystnym świetle kandydata na burmistrza. Sąd, rozpatrując sprawę w trybie wyborczym, uznał to za pomówienie.

Po wygranych wyborach burmistrz odwołał dyrektorkę jeszcze przed upływem terminu, na jaki została powołana. Argumentował to tym, że nie ma do niej zaufania. Sprawa trafiła do sądu. Zarówno sąd pierwszej, jak i drugiej instancji uznał, że zainteresowana nie powinna być zwolniona. Skargę kasacyjną od wyroku złożyła biblioteka gminna. I wygrała.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane