statystyki

Pracownicy ZUS czekają na podwyżki

autor: Bożena Wiktorowska01.06.2017, 07:36; Aktualizacja: 01.06.2017, 08:58
ZUS

Najwięcej emocji wzbudza pomysł tzw. etatyzacji. Jak nam się udało ustalić, kierownictwo będzie określać, ile osób jest potrzebnych do wykonania konkretnego zadania, np. ustalenia prawa do emeryturyźródło: ShutterStock

 Centrala ZUS uspokaja, że wypłaty rent i emerytur nie będą zakłócone. W przyszłym tygodniu przedstawiciele organizacji związkowych działających w Zakładzie chcą się spotkać z kierownictwem Zakładu. Powodem konfliktu są podwyżki dla pracowników.

– Do końca tygodnia zaplanowane są spotkania organizacji zakładowych w sprawie dalszych działań. Dopiero w przyszłym tygodniu chcemy rozmawiać z pracodawcą. Od jej efektów uzależniamy dalsze nasze kroki. Nic nie jest przesądzone – tłumaczy Beata Wójcik, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników ZUS.

Powodem oburzenia pracowników jest stanowisko pracodawcy przedstawione w czasie ostatniego (25–26 maja) spotkania z przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych. Kierownictwo poinformowało o możliwości warunkowego podziału środków na podwyżki wynagrodzeń. Średnio na jedną osobę miało wypaść po 150 zł brutto. Jednocześnie pracodawca postawił warunek, że wzrost pensji jest uzależniony od tego, czy związkowcy zgodzą się na zmiany w zakresie: czasu pracy, etatyzacji oraz modelu organizacji w Zakładzie.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor Pracy (2017-06-01 14:04) Zgłoś naruszenie 32

    ..Powiedzcie Nam POlitycy ---Ci z każdej opcji –sprawiedliwej też ! Jakimi BARBARZYŃCAMI trzeba być aby robotnikom mającym po 45 lat składkowych pracy ,zatrudnionym od 15r zycia --kiedyś w szkodliwych i nieb war pracy ,– okradzionym wstecznie z nich Ustawą o Emeryturach Pomostowych , zatrudnianym permamętnie za komuny także w dni ponad- ustawowe dodatkowo bez dni zamiennie wolnych także w soboty i święta nie udzielić emerytury bez względu na wiek?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane