Seniorzy na rynku pracy: Bierni zawodowo, ale w lepszej sytuacji finansowej niż młodzi

autor: Karolina Nowakowska20.12.2016, 07:00; Aktualizacja: 21.12.2016, 14:54
emeryt emerytura senior

Nie zmienia się sytuacja osób starszych na rynku pracy.źródło: ShutterStock

Co drugi 60-latek jest niepełnosprawny, a 88 proc. z nich to osoby bierne zawodowo. Jednocześnie sytuacja ekonomiczna gospodarstw domowych, w których jest senior jest lepsza niż tych, w których znajdują się osoby w wieku produkcyjnym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • BAZYLISZEK(2017-12-17 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Seniorzy na rynku pracy: Bierni zawodowo, ale w lepszej sytuacji finansowej niż młodzi DZIEKI TAKIM FACHOWCO PISZACYM POWYŻSZE BZDURY KOLEJNE RZADY PO 1989R ZROBIŁY SOBIE Z EMERYTÓW I RENCISTÓW POLIGON DOŚWIADCZALNY WYTRZYMAŁOŚCI CZŁOWIEKA NA OBNIŻANIE JEGO TZW.STOPY ZYCIOWEJ.NO BO PO CO EMERYTOWI WALORYZOWAĆ EMERYTURĘ SKORO MA SIE LEPIEJ NIŻ MŁODZIEŻ.POKOLENIE TAKICH FACHOWCÓW SOMO SIE UNICESTWI PRZEZ TAKIE KRETYŃSKIE ANALIZY SYTUACJI EMERYTÓW BO PRZECIEZ ONO KIEDYŚ TEŻ ZAKOSZTUJE TEGO DOBROBYTU.ALE PIENIADZ NIE SMIERDZIA A SKORO ZA PISANIE BZUR MOANA SPORO ZAROBIĆ TO CZEMU ICH NIE PISAC.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-12-23 12:27) Zgłoś naruszenie 52

    naciśli ludziom że to mlodsi maja płacić na starszych a oni uwierzyli. Kłamstwo POwtarzane tysiąc krotnie stalo sie prawdą. Otóz Komuna forse inwetował w fabryki,kopalnie ,huty a Tusk jak je prywatyzował to kase mial zwrocić do ZUSu lecz co zrobił. Wycieczke do Maciu Piciu sobie zorganizowal i dlatego to kłamstw.

    Odpowiedz
  • Mural(2016-12-21 13:31) Zgłoś naruszenie 80

    Starzy już się napracowali. W kraju nie ma aż tylu miejsc pracy, aby zatrudnienie znaleźli i starzy i młodzi. Starzy przyjmą każdą robotę, nie targują się. Bo nieraz z tych emeryturek mają na utrzymaniu szczęśliwe, bo niepracujące wnuki. "Babciu, nie umieraj bo zginiemy". Gdzie ta wymienność pokoleń? Ludzie którzy powinni już zacząć pracę, niejednokrotnie są na zasiłkach, albo biorą 500+ x wielokrotność, ci co mają pracę rezygnują z niej. 60-latki + nie będą czekać, aż urodzą się dzieci z boomu demograficznego akcji 500+. To ich rodzice powinni teraz swoimi składkami zapewniać ciągłość emerytur.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 1971(2016-12-21 06:45) Zgłoś naruszenie 104

    katatrofa demograficzna to skutek likwidacji polityki prorodzinnej w latach 90tych roczniki 70 to roczniki zmiażdżone zarowno przez komuchow, jak i solidaruchow, zostaly skazane na harowanie w dzikim kapitalizmie za najnizsze stawki, skladki ktore odprowadzaly przez cale zycie przezarlil esbecy, mundurowki, tw, i kasty uprzywilejowane.... nedza nedza nedza, brak mieszkania, brak rodziny, zycie na przetrwanie... to realia lat 90tych.... teraz panstwo powinno zarekwirowac majatki rodzinom esbekow i wyplacic odszkodowania tym, ktorych pozbawiono godnosci w latach 90tych.... glupie ********** o braku emerytur ... komu opowiadacie te glodne kawalki,.,,, ludziom ktorzy przez 30 oddaja panstwu (pod przymusem) 80% tego co wypracuja? przeciez to nowoczesne niewolnictwo, gorzej jest tylko w Birmie, tam niewolnicy oddaja 90% tego co wypracuja....

    Odpowiedz
  • karolina(2016-12-20 17:03) Zgłoś naruszenie 44

    oczywiscie, że seniorzy mają lepszą sytuację, niezależnie od zadlużenia zusu co miesiąc punktualnie jest emerytura. Natomiast młodzi raz prace mają, a raz nie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jacek.(2016-12-20 16:00) Zgłoś naruszenie 24

    imigranci...z Ukrainy.

    Odpowiedz
  • Janek(2016-12-20 14:28) Zgłoś naruszenie 110

    Dziadki dziś przejadają moje składki, a mnie kto i z czego wypłaci?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz