statystyki

Sprzedawca nie może wprowadzać w błąd na temat produktu

autor: Maria Kuźniar17.09.2015, 08:32; Aktualizacja: 17.09.2015, 08:43
Pan Marek przytacza w liście zapis, w którym sprzedawca informuje, że nie odpowiada za informacje niezgodne z rzeczywistością podane przez producenta.

Pan Marek przytacza w liście zapis, w którym sprzedawca informuje, że nie odpowiada za informacje niezgodne z rzeczywistością podane przez producenta.źródło: ShutterStock

Pan Marek często robi zakupy przez internet. – Na jednej ze stron zauważyłem komunikat, że zespół stara się, by opis i zdjęcia produktów były zgodne z rzeczywistością, nie ponosi jednak odpowiedzialności za różnice w kolorach i odcieniach produktów, które wynikają z różnic ekranów komputerów kupujących. Co więcej, była też informacja, że zespół nie odpowiada za błędne podanie rozmiarów i właściwości towaru przez producenta. Wydaje mi się, że nie jest to do końca zgodne z prawem – pisze czytelnik.

Wszystko wskazuje na to, że pan Marek ma rację. Zgodnie z przepisami sklep jest zobowiązany udzielić klientowi jasnych i zrozumiałych informacji, które nie wprowadzają w błąd co do produktu. To istotne zwłaszcza przy sprzedaży elektronicznej, na odległość, kiedy decyzję o zakupie podejmuje się na podstawie informacji zamieszczonych na stronie, czyli zdjęcia i opisu. Jeśli znajdzie się w nich błąd, klientowi przysługuje roszczenie z tytułu niezgodności towaru z umową. Za rozbieżność między towarem, który zamówiliśmy, a tym, który otrzymujemy, odpowiada sprzedawca i jest ona podstawą do zwrotu.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane