statystyki

UOKiK podejrzewa zmowę przy przetargu drogowym

autor: Julita Żylińska27.08.2019, 07:36; Aktualizacja: 27.08.2019, 07:47
Za stosowanie praktyk ograniczających konkurencję przedsiębiorstwom grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu.

Za stosowanie praktyk ograniczających konkurencję przedsiębiorstwom grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu.źródło: ShutterStock

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko spółkom Aglet z Warszawy i Star Budowa z Chybic (woj. świętokrzyskie). Podejrzewa, że zajmujący się budową i naprawą dróg przedsiębiorcy wpłynęli na wynik blisko 10 przetargów na remonty. Były one organizowanie przez gminy w województwie świętokrzyskim, a wartość zamówień wynosiła od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

– Przeprowadziliśmy przeszukanie w siedzibach obu firm i zdobyliśmy dowody, że mogło między nimi dojść do niedozwolonych uzgodnień. Przedsiębiorcy mogli zastosować niezgodny z prawem mechanizm rozstawiania i wycofywania ofert – powiedział cytowany w komunikacie urzędu prezes UOKiK Marek Niechciał. Tłumaczył, że mechanizm ten polegał na tym, że jeśli propozycje tych firm były dwiema najkorzystniejszymi, wówczas zwycięzca przetargu rezygnował z podpisania umowy.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane