statystyki

UOKiK podejrzewa zmowę przy przetargu drogowym

autor: Julita Żylińska27.08.2019, 07:36; Aktualizacja: 27.08.2019, 07:47
Za stosowanie praktyk ograniczających konkurencję przedsiębiorstwom grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu.

Za stosowanie praktyk ograniczających konkurencję przedsiębiorstwom grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu.źródło: ShutterStock

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko spółkom Aglet z Warszawy i Star Budowa z Chybic (woj. świętokrzyskie). Podejrzewa, że zajmujący się budową i naprawą dróg przedsiębiorcy wpłynęli na wynik blisko 10 przetargów na remonty. Były one organizowanie przez gminy w województwie świętokrzyskim, a wartość zamówień wynosiła od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

– Przeprowadziliśmy przeszukanie w siedzibach obu firm i zdobyliśmy dowody, że mogło między nimi dojść do niedozwolonych uzgodnień. Przedsiębiorcy mogli zastosować niezgodny z prawem mechanizm rozstawiania i wycofywania ofert – powiedział cytowany w komunikacie urzędu prezes UOKiK Marek Niechciał. Tłumaczył, że mechanizm ten polegał na tym, że jeśli propozycje tych firm były dwiema najkorzystniejszymi, wówczas zwycięzca przetargu rezygnował z podpisania umowy.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane