statystyki

Brak PIT od pracodawcy nie zwalnia z rozliczenia z fiskusem

autor: Maria Kuźniar26.03.2015, 16:00
PIT

Pracodawca ma obowiązek przesłać formularz PIT-11 pracownikowi do końca lutego.źródło: ShutterStock

Mój pracodawca spóźnia się z wysłaniem formularza PIT – pisze pan Marcin. – Podobnie było w ubiegłym roku, jednak w końcu druk dostałem. Teraz jednak czas na rozliczenie nagli, a formularza wciąż nie ma. W pracy zapewniają, że lada dzień zostanie wysłany. Czy mogę jakoś przyspieszyć sprawę? A jeśli nie dostanę go na czas, czy będę mógł wysłać zeznanie do fiskusa nieco później – denerwuje się pan Marcin

Pracodawca ma obowiązek przesłać formularz PIT-11 pracownikowi do końca lutego. Choć przepisy właśnie na niego nakładają obowiązek przekazania druku, to dopilnowanie tego leży w interesie pracownika. Niezależnie od wszystkiego ten ostatni musi się z fiskusem rozliczyć w terminie, czyli do końca kwietnia. Opóźnienie spowodowane niedopełnieniem obowiązku przez pracodawcę nie ma tutaj znaczenia.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Mechmes(2015-04-02 07:44) Zgłoś naruszenie 00

  Ale zaliczkę musi dopłacić do US podatnik. Następny sposób tego POpapranego systemu na wyciągnięcie pieniędzy. Czy to wszyscy Polacy rozkradli ten kraj od 1999 r. Niech spłacają Ci którzy kradli i byli w KLD. AWS,UW,PO i innych potworkach założonych tylko po to żeby rozkraść ten kraj.

  Odpowiedz
 • v(2015-04-02 09:26) Zgłoś naruszenie 00

  Zauważyłem, ze tego rodzaju i podobne wypowiedzi od lat to niestety standard i w znacznym stopniu prawda

  Odpowiedz
 • troll(2015-04-02 19:14) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Marcinie, dzwoni pan do kadr, by na jutro przygotowali panu PIT-11 i komunikuje pan, że jutro przyjedzie pan po odbiór. Nazajutrz w istocie przyjeżdża pan po odbiór PIT-11, a jeśli nadal go nie będzie, prosi pan, by sporządzili natychmiast i czeka pan na miejscu, aż sporządzą. Jeśli jednak odmówią i nadal będą pana zbywać, to jeszcze tego samego dnia kieruje pan swoje kroki do właściwego fiskusa i składa taki specjalny druczek, zawiadamiający urząd, że płatnik nie przekazał panu PIT-11. :) Zapewniam pana, że fiskus zabierze się z pełną energią i entuzjazmem do tyłka pańskiego pracodawcy. ;)

  P.S. Proszę tylko nie przychodzić do US z informacją, że nie dostał pan PIT-11 pod koniec kwietnia, bo to będzie trochę późno.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane