Każdy błąd w zeznaniu podatkowym PIT trzeba poprawić. W tym celu konieczne będzie ponowne wypełnienie deklaracji. Dodatkowo w oddzielnym piśmie trzeba będzie wyjaśnić fiskusowi, z jakiej pomyłki wynika korekta.

Czy każdy ma prawo do złożenia korekty deklaracji

W marcu 2012 r. podatniczka złożyła PIT za 2011 r. Zapomniała uwzględnić w nim jednej z trzech informacji PIT-11. Czy może złożyć korektę deklaracji?

Czy urzędnik skarbowy musi przyjąć poprawki

W PIT-37 za 2011 r. podatnik zapomniał uwzględnić ulgę internetową. Złożył więc korektę zeznania. Urząd skarbowy poprosił o przedstawienie dowodów potwierdzających wydatki na sieć. Gdy podatnik ich nie przedstawił, urząd nie przyjął korekty. Czy urzędnik nie popełnił błędu?

Czy jest urzędowy wzór uzasadnienia

Podatniczka musi złożyć korektę PIT-37, bo odliczyła za wysoką kwotę z tytułu dojazdu na zabiegi rehabilitacyjne. Pomniejszyła bowiem swój dochód o 2820 zł zamiast 2280 zł. Czy powinna skorzystać z urzędowego wzoru uzasadnienia przyczyn korekty?

Czy korekta dotyczy każdej pomyłki w PIT

W wypełnianym PIT-37 za 2011 r. podatnik pomylił się przy wpisywaniu swojego numeru PESEL. Zamiast podać 81101009189 wpisał 81101009198. Czy taką pomyłkę powinien poprawić przez złożenie korekty?

Czy z korektą można złożyć wniosek o zwrot

Podatniczka zapomniała w rocznym PIT uwzględnić ulgę na dziecko. Po skorygowaniu tej pomyłki okazało się, że urząd skarbowy powinien zwrócić jej 120 zł. Czy wraz z korektą trzeba złożyć wniosek o zwrot nadpłaty?

Czy obowiązuje termin na zrobienie poprawek

Podatnik zauważył, że w zeznaniu za 2009 r. popełnił błąd przy wpisywaniu kosztów pracowniczych. Chciałby poprawić tę pomyłkę. Czy ma jeszcze czas na tego typu działania?

Czy pracownik urzędu poprosi o złożenie wyjaśnień

Podatnik nie złożył zeznania podatkowego za 2010 r., mimo że uzyskał dochody. Otrzymał dwie informacje PIT-11. Czy urząd skarbowy może wezwać podatnika do złożenia PIT?

Czy prawo do złożenia korekty może być zawieszone

Urząd skarbowy wszczął wobec podatnika postępowanie podatkowe. Podatnik dowiedział się w urzędzie, że obecnie nie może korygować deklaracji. Czy to prawda?

Czy urzędnik zawsze może skorygować zeznanie

W zeznaniu za ubiegły rok podatnik niewłaściwie przepisał z PIT/O kwotę darowizny odliczaną od dochodu. Tym samym powinien dostać zwrot PIT w wysokości 1500 zł, a nie 200 zł, jak podał. Czy każdą pomyłkę może za podatnika poprawić urzędnik skarbowy?

Czy należy potwierdzić korektę otrzymaną z urzędu

Na początku kwietnia podatniczka dostała skorygowaną przez urząd skarbowy deklarację PIT-37. Czy powinna ją potwierdzić?

Czy podatnik może odrzucić korektę urzędnika

Podatniczka nie zgadza się z korektą zeznania PIT, jakiej dokonał za nią urząd skarbowy. Czy może ją odrzucić?

Czy korekta urzędu wywołuje skutki prawne

Urząd skarbowy skorygował zeznanie podatnika, bo nieprawidłowo obliczył podatek do zapłaty. Różnica w obliczeniach podatnika i urzędu wyniosła 50 zł. Podatnik uważa, że urząd ma rację. Czy te poprawki wywołują skutki prawne?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak poprawić błędy w zeznaniu PIT
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.