Odliczenie ulgi na dzieci przysługuje rodzicom, opiekunom prawnym i rodzinom zastępczym uzyskującym dochody rozliczane skalą podatkową. Maksymalnie za każde dziecko można pomniejszyć PIT 2011 o 1112,04 zł.

Czy renta socjalna umożliwia odliczenie

Podatniczka jest wdową. Czy ma możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dziecko w wieku 30 lat, które uzyskuje rentę socjalną w wysokości ok. 7 tys. zł rocznie?

Czy brak dochodów pozwoli na ulgę

Matka i ojciec dziecka są bezrobotni. Synek ma półtora roku. Rodzice pytają, czy należy im się zwrot podatku za synka, tj. ulga prorodzinna?

Czy opiekun prawny pomniejszy podatek

Podatnicy, po śmierci córki w ubiegłym roku zostali ustanowieni opiekunami prawnymi swojej 16-letniej wnuczki. Czy w rozliczeniu za ubiegły rok będą mogli odliczyć ulgę prorodzinną?

Czy dochód dziecka ma znaczenie

Syn podatników studiuje. W ubiegłym roku uzyskał dochód z umowy-zlecenia w wysokości 2,5 tys. zł i ok. 1 tys. zł dochodu z transakcji giełdowych. Czy ojciec w rocznym PIT nie uwzględni ulgi na syna?

Czy liczy się ciągłość nauki

Córka podatników ukończyła studia licencjackie i podjęła studia magisterskie. Czy rodzicom należy się ulga za cały rok?

Czy ulga jest zawsze za cały rok

Studiujący syn podatników ukończył w październiku 2011 r. 25 lat. Czy rodzice mogą odliczyć pełną ulgę?

Czy na ryczałcie jest odliczenie

Podatnicy mają 20-letniego syna, który w ubiegłym roku zarejestrował działalność gospodarczą i wybrał jako metodę opodatkowania ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Czy rodzice w takiej sytuacji mogą odliczyć ulgę prorodzinną, skoro syn nie osiągnął dochodu z działalności?

Czy preferencje można łączyć

Rodzice 10-letniego chłopca są po rozwodzie. Oboje mają prawa rodzicielskie, ale dziecko mieszka z matką. Czy odliczy ona ulgę prorodzinną oraz skorzysta z możliwości rozliczenia jako samotny rodzic?

Czy ślub ma wpływ na ulgę

Córka podatniczki w wieku 22 lat wyszła za mąż w czerwcu 2011 r. Studiuje i jest na utrzymaniu męża. Czy matka może odliczyć ulgę?

Czy należy naliczyć dzienną kwotę ulgi

Podatnicy na podstawie umowy zawartej ze starostą 20 maja 2011 r. zostali ustanowieni rodziną zastępczą 12-letniego chłopca. Czy ulgę za maj obliczają na szczególnych zasadach?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak odliczać ulgę na dzieci w rozliczeniu PIT za 2011 rok.