Formularze PIT-11, PIT-R, PIT-4R: Do kiedy i jak wysłać

autor: Agnieszka Pokojska27.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 03.03.2020, 14:25
Coraz więcej firm jednak, chcąc usprawnić ten proces, decyduje się na przekazywanie PIT-11 za pośrednictwem firmowych platform internetowych. Pracownik dostaje dostęp do swojego dokumentu po zalogowaniu.

Coraz więcej firm jednak, chcąc usprawnić ten proces, decyduje się na przekazywanie PIT-11 za pośrednictwem firmowych platform internetowych. Pracownik dostaje dostęp do swojego dokumentu po zalogowaniu.źródło: ShutterStock

Do końca stycznia księgowi muszą wysłać do urzędów skarbowych PIT-11, PIT-R, PIT-4R w formie elektronicznej. Kto zajmuje się tym w biurze rachunkowym, musi mieć do wysyłki pełnomocnictwo UPL-1

TEMAT: Formularze podatkowe

PROBLEM: Jak wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego

Pełnomocnictwo musi być wystawione imiennie, a nie na biuro.

W rozliczeniu za 2019 r. obowiązują nowe wzory formularzy. Jest to szczególnie istotne w przypadku PIT-11, ponieważ tylko jego najnowsza wersja (wersja 25) pozwala uwzględnić płatnikom zwolnienie z PIT dla pracowników i zleceniobiorców do 26. roku życia.

ZOBACZ TEŻ: PIT-y i ulgi podatkowe

Ministerstwo Finansów poinformowało, że do końca stycznia 2020 r. elektronicznie będzie można przesyłać PIT-11 tylko w wersji 25. Od lutego, gdy minie już termin wysyłki PIT-11 do urzędu skarbowego, zostanie przywrócona możliwość przesyłania poprzednich wersji tego formularza, ale tylko w celu składania ewentualnych korekt za lata ubiegłe.

PIT-11 w intranecie?

Płatnicy przekazują informacje PIT-11 i PIT-R nie tylko organom podatkowym, lecz również zatrudnionym. W tym roku jest na to czas do 2 marca (29 lutego przypada w sobotę). Pracodawca może spełnić ten obowiązek, wysyłając im te informacje w tradycyjnej formie, czyli na papierze.

Coraz więcej firm jednak, chcąc usprawnić ten proces, decyduje się na przekazywanie PIT-11 za pośrednictwem firmowych platform internetowych. Pracownik dostaje dostęp do swojego dokumentu po zalogowaniu.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane