statystyki

PIT: Ulga także dla 26-latków delegowanych z zagranicy

autor: Magdalena Majkowska09.09.2019, 10:15; Aktualizacja: 09.09.2019, 10:20
Ponad 2 mln osób pracujących poniżej 26. roku życia nie zapłaci PIT dzięki nowemu zwolnieniu – wynika z szacunków resortu finansów.

Ponad 2 mln osób pracujących poniżej 26. roku życia nie zapłaci PIT dzięki nowemu zwolnieniu – wynika z szacunków resortu finansów.źródło: ShutterStock

Zwolnienie z podatku dla młodych przysługuje również osobom rozliczającym się z fiskusem bez pośrednictwa płatników – Ministerstwo Finansów potwierdziło to w odpowiedzi na pytania naszej redakcji.

Zapytaliśmy resort, czy prawo do nowej ulgi, tzw. zerowego PIT dla młodych do 26 lat, mają również osoby, które muszą rozliczać dochody z pracy, wpłacając samodzielnie zaliczki na podatek dochodowy, zgodnie z art. 44 ust. 1a pkt 1 ustawy o PIT (przychód ze stosunku pracy z zagranicy). Ministerstwo Finansów odpowiedziało twierdząco.

– To bardzo dobra wiadomość, zarówno dla Polaków, którzy pracują na terytorium Polski, jednak mają podpisaną umowę z pracodawcą zagranicznym, jak również cudzoziemców oddelegowanych do pracy w Polsce – komentuje Michał Rodak, doradca podatkowy z Grant Thornton.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane