statystyki

PIT: Ulga także dla 26-latków delegowanych z zagranicy

autor: Magdalena Majkowska09.09.2019, 10:15; Aktualizacja: 09.09.2019, 10:20
Ponad 2 mln osób pracujących poniżej 26. roku życia nie zapłaci PIT dzięki nowemu zwolnieniu – wynika z szacunków resortu finansów.

Ponad 2 mln osób pracujących poniżej 26. roku życia nie zapłaci PIT dzięki nowemu zwolnieniu – wynika z szacunków resortu finansów.źródło: ShutterStock

Zwolnienie z podatku dla młodych przysługuje również osobom rozliczającym się z fiskusem bez pośrednictwa płatników – Ministerstwo Finansów potwierdziło to w odpowiedzi na pytania naszej redakcji.

Zapytaliśmy resort, czy prawo do nowej ulgi, tzw. zerowego PIT dla młodych do 26 lat, mają również osoby, które muszą rozliczać dochody z pracy, wpłacając samodzielnie zaliczki na podatek dochodowy, zgodnie z art. 44 ust. 1a pkt 1 ustawy o PIT (przychód ze stosunku pracy z zagranicy). Ministerstwo Finansów odpowiedziało twierdząco.

– To bardzo dobra wiadomość, zarówno dla Polaków, którzy pracują na terytorium Polski, jednak mają podpisaną umowę z pracodawcą zagranicznym, jak również cudzoziemców oddelegowanych do pracy w Polsce – komentuje Michał Rodak, doradca podatkowy z Grant Thornton.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane