Jak poinformowała PAP rzecznik Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik, do kolizji drogowej doszło w ubiegłym tygodniu – wtedy też na miejscu zdarzenia szef sierpeckiej prokuratury został zatrzymany.

"Rozpoczęto postępowanie karne. Prokuratorowi przedstawiono zarzut z art. 178 a par. 1 Kodeksu karnego, czyli prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Zastosowano też środki zapobiegawcze, jak zakaz prowadzenia pojazdów oraz zakaz opuszczania kraju. Prokurator został zawieszony w czynnościach służbowych" – powiedziała we wtorek PAP Bialik.

Jak dodała, "po błyskawicznym wszczęciu postępowania karnego na wniosek Prokuratora Okręgowego w Płocku zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, z uwagi na to, że prokurator z Sierpca uchybił godności urzędu". "Natychmiast zareagował też Prokurator Generalny, który po uzyskaniu informacji, iż prokurator będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję, odwołał go z funkcji prokuratora rejonowego w Sierpcu" - podkreśliła Bialik.

Według portalu radio7.pl, do kolizji z udziałem wtedy jeszcze szefa sierpeckiej prokuratury doszło w miniony piątek na drodze powiatowej między Chromakowem a Przeradzem na terenie powiatu żuromińskiego. Jak podaje portal, powołując się na ustalenia policji, samochód mitsubishi zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym man – kierowcy uczestniczący w tym zdarzeniu, które zakwalifikowano jako kolizję, nie doznali poważniejszych obrażeń.

Zgodnie z art. 178 a par. 1. Kodeksu karnego, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości i prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do lat 2.