Firma Lenovo promowała wprowadzone do oferty dwa nowe produkty SAN: macierze Lenovo Storage S2200 i S3200. Te wszechstronne macierze zostały opracowane z myślą o prostocie, szybkości, skalowalności oraz dostępności i łatwo integrują się z niemal dowolnym środowiskiem sieciowym. Jako firma znana z innowacyjnych produktów Lenovo oferuje nowe macierze ze sprawdzonymi funkcjami klasy Enterprise w bardzo atrakcyjnej cenie.. Macierze te obsługują wymagające systemy, a jednocześnie umożliwiają bezproblemowe i ekonomiczne przechodzenie na technologię flash.

Lenovo Storage S2200 i S3200 upraszczają zarządzanie danymi różnych aplikacji: od serwerów WWW i ogólnego zarządzania danymi oraz analiz, które wymagają wysokiej liczby operacji wejścia/wyjścia na sekundę, po monitoring wideo i transmisje strumieniowe wymagające wysokiej przepustowości. Nowe macierze oferują podwójne lub pojedyncze kontrolery w konfiguracjach 12- i 24 dyskowych o wysokości 2U. Model S2200 obsługuje maksymalnie 96 dysków, a S3200 — maksymalnie 192 dyski, co umożliwia łatwą rozbudowę. Zarówno S2200, jak i S3200 można łatwo połączyć z innymi urządzeniami. Macierze S2200 i S3200 obsługują technologie Fibre Channel, iSCSI i SAS, a S3200 umożliwia wieloprotokołową łączność przy użyciu Fibre Channel oraz iSCSI jednocześnie. Takie połączenie elastyczności i skalowalności ułatwia integrację z niemal dowolnym środowiskiem sieciowym.

Macierze Lenovo S2200 i S3200 oferują innowacyjną funkcję Intelligent Real-Time Tiering, która co pięć sekund automatycznie przenosi często używane dane na szybsze dyski, dzięki czemu znacznie zwiększa wydajność pamięci masowej. Przy użyciu konfiguracji hybrydowych i funkcji Intelligent Real-Time Tiering macierz Lenovo S3200 może zaoferować wydajność na poziomie zbliżonym do urządzeń klasy All-Flash-Array (AFA) z nawet 120 000 operacjami wejścia/wyjścia na sekundę za ułamek ceny dostępnych obecnie macierzy działających tylko z dyskami flash.

Ponadto Lenovo, trzeci pod względem wielkości globalny dostawca serwerów x86 na świecie, przedstawiał zapowiadane już w ofercie skalowalne, wysokowydajne serwery X6, a także rozwiązania dla przedsiębiorstw zatwierdzone przez niezależnych dostawców oprogramowania — w tym rozwiązania zoptymalizowane pod kątem SAP® HANA. Nowe systemy serwerowe Lenovo X6 osiągają rekordowe wyniki pod względem wydajności. Są to dwa węzły obliczeniowe Flex System™ X6 oraz para serwerów stelażowych System x®. Do zarządzania nimi służy Lenovo XClarity™ — niedawno zapowiedziane przez firmę rozwiązanie do zarządzania systemami. Nowe rozwiązania zwiększają wydajność i przyspieszają wdrażanie wymagających obciążeń, takich jak usługi w chmurze, bazy danych, systemy ERP, wirtualizacja i oprogramowanie do analizy danych biznesowych.

Stelażowe serwery Lenovo X6 o modułowej architekturze

Wysokowydajne serwery stelażowe Lenovo X6 — czterogniazdowy Lenovo System x3850 X6 i ośmiogniazdowy Lenovo System x3950 X6 mają cenioną i nagradzaną modułową konstrukcję, która umozliwia łatwą wymianę modułów obliczeniowych w celu obsługi procesorów nowej generacji. Zmniejsza to koszty posiadania i eliminuje konieczność zakupu nowego serwera. Innowacyjna architektura modułowa umożliwia też łatwą modernizację innych kluczowych komponentów, takich jak pamięć masowa, karty wejścia/wyjścia o pełnej i połowicznej wysokości, wentylatory i zasilacze, bez kosztów i zakłóceń związanych z wymianą całych serwerów. Dzięki temu w tej samej obudowie można też używać technologii procesorowych różnych generacji.

Działając z przyszłymi procesorami z rodziny Intel® Xeon® E7-4800 v3, serwery te oferują nowe poziomy wydajności i możliwość bezproblemowej rozbudowy. Są też o ponad 50% bardziej wydajne niż systemy poprzedniej generacji. Systemy te działają z najnowszą pamięcią DDR4 i oferują do 192 gniazd na moduły DIMM. Dzięki temu obsługują aplikacje o nawet największym zapotrzebowaniu na pamięć operacyjną, w tym bazy danych i aplikacje do analizy biznesowej. Zaawansowane funkcje niezawodności, dostępności i łatwości utrzymania (RAS), takie jak pobieranie stron pamięci, odzyskiwanie sprawności po błędzie pamięci przetworzonym przez procesor oraz moduły Upward Integration Module zmniejszają koszty pomocy technicznej i zwiększają bezawaryjność.

Skalowalne węzły obliczeniowe Lenovo Flex System X6

Węzły obliczeniowe Lenovo Flex System X6, w tym Flex System x480 X6, który można skalować do poziomu czterech gniazd, a także Flex System x880 X6 — pierwszy skalowalny ośmiogniazdowy serwer kasetowy z procesorem Intel Xeon — oferują przodującą w branży wydajność w elastycznej architekturze kasetowej, która może rozwijać się wraz ze środowiskiem informatycznym firmy. Te rozbudowane węzły obliczeniowe z przyszłymi procesorami z rodziny Intel Xeon E7-8800/4800 v3 (do 144 węzłów każdy) zapewniają wydajniejszą obsługę aplikacji wymagających największej szybkości, pojemności pamięci i odporności, takich jak bazy danych o znaczeniu krytycznym (zarówno bazy danych w pamięci, jak i tradycyjne systemy zarządzania relacyjnymi bazami danych) oraz aplikacje do analizy biznesowej.

Rozwiązania zoptymalizowane pod kątem SAP HANA Appliance

Nowe rozwiązania zoptymalizowane pod kątem SAP® HANA i oparte na platformach serwerowych Lenovo System x3850 X6 oraz System x3950 X6 mają konfiguracje certyfikowane przez SAP i oferują bezprecedensową wydajność oraz skalowalność. Dzięki usługom Lenovo Enterprise Solution Services rozwiązania te można wdrożyć do działania w zaledwie kilka dni, dzięki czemu klienci mogą przyspieszyć wdrażanie nowych aplikacji SAP HANA i uprościć bieżące zarządzanie infrastrukturą SAP HANA.

Na podstawie informacji prasowych oprac. T.J.