Według informacji podanych przez serwis TheVerge, w październiku odbędzie się premiera białej wersji konsoli Xbox One (tzw. employee edition). W tym samym czasie najnowsza konsola Microsoftu miałaby również zadebiutować na kilkunastu nowych rynkach – m.in. w Polsce.

Według informacji amerykańskiego serwisu jeszcze w marcu br. Microsoft wypuści pierwszą kompleksową aktualizacje dla swojej konsoli. Miałaby ona naprawić większość problemów, z którymi spotykają się użytkownicy Xboxa One - przede wszystkim te związane z mocno niedopracowanymi społecznościowymi funkcjami urządzenia.

To jednak nie koniec interesujących wieści na temat nowej konsoli Microsoftu. Kolejne z nich dotyczą specjalnej białej wersji Xboxa One, która do tej pory dostępna była jedynie dla pracowników giganta z Redmond. Wyposażone w dysk twardy o pojemności 1TB urządzenie miałoby pojawić się w sprzedaży w październiku br. Co więc, według niepotwierdzonych informacji „biały” Xbox zostałby pozbawiony stacji dysków Blu-Ray. Oznacza to, że umożliwiałby jedynie korzystanie z gier zakupionych w sklepie Xbox Live.

Dla polskich graczy zdecydowanie istotniejszy jest jednak fakt, ze w październiku konsola Microsoftu miałaby zadebiutować w naszym kraju (jak również w Chinach, Czechach, Portugali, Słowacji czy Turcji). Dotychczas, gigant z Redmond potwierdził jedynie, że w kwietniu Xbox One pojawi się na 14 nowych rynkach (m.in. w Japonii, Korei Południowej, Finlandii, Danii, Norwegii i Szwecja). Październikowa premiera nie została jeszcze przez Microsoft potwierdzona, ale wydaje się coraz bardziej prawdopodobna.

Przypomnijmy, że światowa premiera Xboxa One odbyła się 22 listopada 2013 roku. Wówczas konsola Microsoftu zadebiutowała na 13 rynkach (m.in. we Francji, Niemczech Wielkiej Brytanii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych). Do końca 2013 roku gigant z Redmond sprzedał ponad 3 mln egzemplarzy urządzenia.