Wielbiciele gadżetów i nowych technologii nie lubią się z nimi rozstawać. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Sophos, producenta zabezpieczeń IT, statystyczny miłośnik technologii nosi ze sobą codziennie trzy urządzenia elektroniczne.

Inspiracją do badania, przeprowadzonego na próbie ponad 2,2 tys. internautów z całego świata, był Steve Wozniak. Współzałożyciel firmy Apple słynie z tego, że w swoim plecaku nosi zawsze kilkadziesiąt technologicznych gadżetów.

Spośród wszystkich respondentów najwięcej elektroniki – średnio 3,1 urządzenia - noszą ze sobą Niemcy. W ich torbach i plecakach najczęściej znajdują się laptopy. Z kolei Amerykanie, Brytyjczycy, Kanadyjczycy i Australijczycy zwykle mają przy sobie smartfona.

To właśnie telefony są zdecydowanie najpopularniejszym gadżetem elektronicznym. Znaleźć je można w kieszeniach 85 proc ankietowanych.

- Użytkownicy kupują coraz więcej urządzeń elektronicznych. Urządzenia prywatne, takie jak smartfony, są coraz częściej wykorzystywane w pracy, w firmach i organizacjach. Ten trend, nazwany Bring Your Own Device, stwarza zupełnie nowe wyzwania w branży zabezpieczeń – komentuje Graham Cluley, senior security consultant w Sophos.