Twórcy „Wiedźmina” rozpoczęli pracę nad nową grą RPG, która powstanie na licencji innej gry – chodzi o fabularnego „Cyberpunka” Michaela Pondsmitha. W stworzony przez niego system gra na świecie ponad 5 mln osób.
– To ogromny potencjał dla tworzonej gry. Zyskujemy nie tylko gotowy i bogaty świat, ale i dostęp do jego fanów. Będzie to tytuł przeznaczony dla dorosłych i dojrzałych odbiorców. Po raz pierwszy w tworzonym przez nas tytule gracze do wyboru będą mieli kilka klas postaci – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.
Spółka nie podaje daty premiery, ale z ogłoszonej strategii wynika, że tytuł pojawi się na rynku w roku 2014 lub 2015. W tych latach firma zaplanowała debiuty dwóch dużych tytułów, na minimum dwie platformy, których potencjał sprzedaży sięgać ma ponad 2 mln kopii, a budżety zbliżone będą do wydatków na największy dotychczasowy hit – „Wiedźmina”. Druga część gry kosztowała 27 mln zł.
– Wprowadzona na rynek w połowie kwietnia wersja „Wiedźmina 2” na Xbox 360 sprzedała się już w ponad 520 tys. egzemplarzy. W sumie druga część gry od debiutu sprzedała się na wszystkie platformy w 1,7 mln sztuk – powiedział Adam Kiciński.
W drugiej połowie roku CD Projekt RED wprowadzi na rynek wersję „Wiedźmina 2” na komputery Mac.
W I kw. tego roku spółka miała 17,7 mln zł przychodów wobec 15,8 mln zł rok wcześniej, zysk spadł z 4,13 mln zł przed rokiem do 0,5 mln zł na koniec I kw. 2012 r.