Kobiety są bardziej podatne na uzależnienie od Facebooka niż mężczyźni, sugerują naukowcy z norweskiego University of Bergen. Badacze wskazali również, że częściej magii Facebooka poddają się ekstrawertycy i osoby o niskiej samoocenie.

Psychologowie z norweskiego uniwersytetu przeanalizowali zachowanie 423 studentów doszukując się oznak uzależnienia od Facebooka. Z badań wynika, że niektórzy badani wykazują wyraźne oznaki uzależnienia od tego portalu społecznościowego, podobne do tych, jakie stwierdza się przy uzależnieniu od narkotyków czy alkoholu.

Badacze wskazali, że obok młodzieży, to płeć piękna jest bardziej podatna na uzależnienie od Facebooka. Z analiz psychologów wynika, że to uzależnienie najczęściej dosięga osoby z niską samooceną, niepewne siebie, którym komunikowanie się z innymi przychodzi łatwiej za pośrednictwem internetu.

Co więcej, psychologowie wskazali, że Facebookowi poddawali się częściej ekstrawertycy. Osoby dobrze zorganizowane i ambitne były mniej narażone na to wirtualne uzależnienie, tym bardziej, że Facebook zazwyczaj służy im do pracy, albo w celach informacyjnych. (PAP Life)