Facebook testuje system, w ramach którego użytkownicy mogą płacić za wyróżnianie i promowanie swoich postów w społecznościowym portalu.

Testy prowadzone są w Nowej Zelandii. Facebook sprawdza czy użytkownicy, za niewielką opłatą - maksymalnie 2 dolary, są gotowi na wyróżnianie swoich postów, tak aby informacje umieszczane przez nich w serwisie były lepiej widoczne dla ich znajomych i rodziny.

W ramach usługi, przy poście na Facebooku obok przycisków umożliwiających jego polubienie i skomentowanie, wyświetla się przycisk "Highlight". Po jego kliknięciu użytkownik zostaje przekierowany na stronę, na której może dokonać płatności, a następnie wyróżniony post pojawia się następnie u znajomych na górze strony z aktualnościami.

Facebook informuje, że chce w ten sposób sprawdzić, czy użytkownicy wykazują zainteresowanie tego typu promocją swoich treści. Portal nie ujawnia do kiedy potrwają testy systemu, ani kiedy i czy w ogóle będą one prowadzone w innych krajach - pisze portal wirtualnemedia.pl.