Firma LG wprowadziła na rynek europejski drugą generację swego "trójwymiarowego" smartfona - Optimus 3D Max. Cechuje się jeszcze większą od swego poprzednika "trójwymiarowością".

Smartfon wyposażony został w nowy 3D Converter, który pozwala na większą różnorodność w zakresie konwersji 3D. Dzięki niemu można dodatkowo uzyskać np. efekt głębi w treściach 2D z Google Earth, Google Maps i innych tego typu programach. Ponadto edytor wideo umożliwia z poziomu smartfona edytowanie w czasie rzeczywistym "trójwymiarowych" materiałów.

"Druga generacja Optimusa, niewymagającego korzystania z okularów smartfona 3D jest równie lekka i cienka jak inne smartfony z wyższej półki, jednocześnie zapewniając możliwość rejestrowania zarówno obrazu 2D, jak i 3D" - powiedział o swoim najnowszym produkcie dr Jong-Seok Park, prezes i dyrektor generalny działu telekomunikacji mobilnej LG Electronics.

Dodatkowo gadżet jest o ponad 2 milimetry cieńszy i o 20 gramów lżejszy od swego poprzednika.

Podstawowe parametry techniczne urządzenia: procesor 1,2 GHz Dual-Core, "trójwymiarowy" wyświetlacz 4,3 cala o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, który zabezpieczony został szkłem Corning Gorilla Glass 2, pamięć wewnętrzna 8 GB oraz 1 GB pamięci RAM.

Smartfon wyposażony został także w slot kart Micro SD, złącze HDMI a także dwa aparaty cyfrowe o rozdzielczości 5 MP. Gadżet pracuje na systemie Android 2.3 Gingerbread. Urządzenie posiada akumulator o pojemności 1520 mAh.

Urządzenie trafiło już na rynek niemiecki, gdzie jego cena wynosi od 448 euro. Można się więc spodziewać, że wkrótce będzie go można znaleźć również w polskich sklepach.