Firma Google poinformowała właśnie, że w sklepach Android Market znajduje się już ponad 450 tys. aplikacji. Wiadomość tę podała na targach Mobile World Congress 2012.

Oferta Android Marketu powiększa się niemal w błyskawicznym tempie. Bo, osiągnięta przez Android Market liczba 450 tys. aplikacji, to aż trzy razy więcej w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie oznacza to, iż tym samym zaczyna on coraz bardziej deptać po piętach swemu największemu konkurentowi sklepowi Apple - App Store. W chwili obecnej jest w nim ponad 500 tys. aplikacji.

Dodatkowo podczas Mobile World Congress 2012 przedstawiciele Google ujawnili również inne ciekawe dane na temat Androida. Zatem, jak wynika z przekazanych przez nich informacji, każdego dnia aktywowanych jest aż ponad 850 tys. urządzeń z systemem Android. Ich użytkownicy co miesiąc pobierają z Android Marketu ponad miliard aplikacji. A z systemu Android korzysta obecnie ponad 800 różnych urządzeń. Ciekawe zatem, ile czasu minie, zanim w Android Markecie pojawi się 500 tys. aplikacji.