Brytyjskie dziennik "The Telegraph" przedstawił prognozy technologiczne na nadchodzący rok. Zdaniem dziennikarzy gazety w przyszłym roku informacje technologiczne zdominują dwa wydarzenia: wielki sukces telewizji Apple i równie duża klęska Google +.

Od dawna zapowiadana platforma telewizyjna Apple ma pojawić się na rynku właśnie w 2012 roku. Będzie ona oferować swym odbiorcom mnóstwo atrakcji. Jej użytkownik będzie miał możliwość swobodnego przewijania programów telewizyjnych, ściąganie na bieżąco filmów z platform Lovefilm i netflix oraz informacji sportowych z kanału Sky.

I oczywiście przewiduje się, iż odniesie ona spektakularny sukces.

Drugim wydarzeniem, które w równym stopniu, co pojawienie się telewizji Apple, zdominuje media zajmujące się nowoczesnymi technologiami, będzie totalna klęska serwisu społecznościowego Google +. Eksperci twierdzą, że absolutnie nie ma on szans na zwycięstwo ze swym największym konkurentem - Facebookiem. Przede wszystkim twórcy Google +, by w ogóle mieć szanse w tej wojnie, musieliby rozważyć poważne inwestycje w swój produkt. A niestety, jak na razie, nic nie wskazuje na to, by mieli to w planach. Z tego właśnie powodu, zdaniem publicystów "The Telegraph" bardzo szybko, bo już w 2012 roku Google + stanie raczej jednym z wielu produktów oferowanych przez Google, aniżeli godnym przeciwnikiem Facebooka.

Niestety, niezbyt świetlana przyszłość rysuje się przed produkującą urządzenia BlackBerry firmą RIM. Jeszcze w tym roku BlackBerry zostało daleko w tyle za konkurencyjnymi dla niego gadżetami wyprodukowanymi przez Apple, Google i Microsoft. Produkowane przez RIM smartfony w porównaniu z innymi wydają wręcz przestarzałe, a tablet tej marki okazał się absolutną porażką. I niestety wszystko wskazuje na to, że w 2012 roku sytuacja ta ma się tylko pogłębiać. Firmie, przede wszystkim brakuje kapitału, dzięki któremu mogłaby odzyskać silną pozycję na rynku. Co więcej, krążą plotki o przejęciu RIM - Blackberry przez Amazona. Zatem, przyszły rok może się okazać wręcz końcem tej firmy.